Wydarzenia

08.09-08.12

WYSTAWA MINERAŁÓW „ZAUROCZENI NATURĄ”

Na wystawie pokazujemy minerały, skały i rzadkie skamieniałości pochodzące z prywatnych kolekcji byłych i obecnych członków Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi Oddział Sudecki w Wałbrzychu. Czas trwania: 8.09-8.12.2017

Więcej >

29.09-22.11

WYSTAWA POPLENEROWA „WAŁBRZYCH – BARWY I STRUKTURY”

W sierpniu tego roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Asocjacja Ars Longa zorganizowaliśmy plener ceramiczno-malarski Wałbrzych- Barwy i Struktury. Przez dwa tygodnie dwoje artystów malarzy oraz dwoje artystów ceramików tworzyło swoje prace w naszych przestrzeniach, czego efektem jest wystawa poplenerowa.

Więcej >

12.10-02.01

„DOLOK” MICHAŁ PUSZCZYŃSKI

“Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

Więcej >

09.11-28.11

STRUKTURY OSOBISTE - Wystawa malarstwa Witolda Liszkowskiego

Witold Liszkowski – ur. w 1954r. we Wrocławiu, absolwent (1979) Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych, uczestniczył w wielu seminariach i festiwalach artystycznych, zrealizował liczne akcje uliczne i happeningi.

Więcej >

13.11

Wykład Piotra Wasiaka z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego

Wykład Piotra Wasiaka z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego. Temat wykładu: Górnictwo a przyroda Wałbrzycha na przestrzeni wieków

Więcej >

15.11

Wykład Krzysztofa Żarkowskiego

Wykład  Krzysztofa  Żarkowskiego,  przyrodnika  i  fotografa,  laureata ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Powrót do natury”. Temat wykładu: Bogactwo przyrodnicze Ziemi Wałbrzyskiej.

Więcej >

24.11

Wykład dr Adama Hajdugi

Wykład dra Adama Hajdugi, Wiceprzewodniczącego Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Temat wykładu: Dziedzictwo przemysłowe Europy.

Więcej >

26.11

Koncert Italiano Vero

Z przyczyn organizacyjnych koncert zostaje odwołany. Prosimy o zgłoszenie się do kas biletowych w celu uzyskania zwrotu pieniędzy za bilet.

Trio Boffelli wystąpi u nas ze swoim występem Italiano Vero. Na koncert muzyki włoskiej zapraszamy do budynku Galerii Starej Kopalni.

UWAGA! KONCERT ODWOŁANY!

Więcej >

27.11

Wykład dr Pawła Zagożdżona

Wykład dr Pawła Zagożdżona z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Temat wykładu: Jak było 300 lat temu?

Więcej >