Wystawy

Czasowe

“KAMYK. Minerały Dolnego Śląska”

Za nami wernisaż niezwykłej wystawy “KAMYK. Minerały Dolnego Śląska”. Minerały pochodzą z licznych lokalizacji w obrębie Sudetów i z okolicznych regionów Dolnego Śląska. Na wernisażu można było porozmawiać z właścicielem zbioru kamieni ozdobnych i półszlachetnych Kazimierzem Kozakiewiczem. Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, a tych z Państwa którzy nie mogli być z nami zapraszamy do obejrzenia wystawy […]

Więcej >

Zobacz wszystkie

Stałe

Wałbrzyska Solidarność

4 września 2016 r. otworzyliśmy wystawę upamiętniającą działalność wałbrzyskiej „Solidarności”. Ekspozycja składająca się przede wszystkim z prywatnych pamiątek działaczy „S” upamiętnia zapomniany wkład Wałbrzycha w kształt całego, blisko 10 milionowego ruchu społecznego z początku lat 80 w Polsce. Porozumieniami Sierpniowymi będącymi faktycznym początkiem ruchu NSZZ „Solidarności” określa się cztery porozumienia zawarte przez rząd PRL z robotniczymi komitetami strajkowymi na przełomie sierpnia i września 1980 roku.

Więcej >

Maszynownia szybu „Julia”

W czasie kiedy kopalnia pracowała, dostęp do maszynowni zarezerwowany był jedynie dla ścisłego grona specjalistów, zajmujących się obsługą kilkudziesięciotonowych maszyn wyciągowych. Dziś jest to miejsce otwarte dla wszystkich zwiedzających Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Potężne maszyny wyciągowe oraz przetwornice Siemensa z 1911 roku stanowią jedną z głównych atrakcji podczas wycieczki, uzmysławiając zasadność takich pojęć jak „pomnik techniki”. 

Więcej >

Zobacz wszystkie