W Centrum Ceramiki Unikatowej prowadzimy warsztaty dla osób indywidualnych oraz grup. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oferujemy wzięcie udziału w jednych zajęciach, jak również w całym cyklu. Pomagamy poznać świat ceramiki, jak również rozwinąć pasję i doskonalić własne umiejętności.

Od dnia 1 stycznia 2022 roku oferta jest realizowana przez Wałbrzyską Galerią Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych.

Wysyłka gotowych prac przesyłką kurierską jest dodatkowo płatna.

kontakt:  ceramika@bwa.walbrzych.pl lub ceramika1@bwa.walbrzych.pl

Tel. 74/6670921

 

Regulamin rezerwacji i organizacji warsztatów

Warsztaty ceramiczne

Czas trwania: 1,5 godz. lub 1 godz. dla dzieci

Koszt: 35 zł dla dzieci, 40 zł dla dorosłych

Na zajęciach uczestnicy poznają różne techniki lepienia w glinie. Sięgając do wyobraźni tworzą unikalne rzeźby ceramiczne, wylepiają kubki i inne naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.

Warsztaty garncarskie

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 35 zł dla dzieci (od 10 lat), 40 zł dla dorosłych

Uczestnicy warsztatów pod okiem i przy pomocy instruktora próbują wytoczyć na elektrycznym kole garncarskim prosty kształt naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.

Warsztaty zdobnicze

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 25 zł

W trakcie warsztatów uczestnicy szkicują na kartce papieru projekt dekoracji naczynia, następnie przenoszą projekt na porcelanowy kubek, malując go. Uczestnik wybiera rodzaj farb. Są to: szybkoutrwardzalne farby do ceramiki (kubek można zabrać w krótkim czasie po warsztatach ok. 0,5 h) lub farby naszkliwne wymagające wypalenia w wyższej temperaturze (wówczas prace są do odebrania za 1- 2 tygodnie).

Warsztaty zdobnicze - kalkomania

Czas trwania: od 45 min. do 1 godz.

Koszt: 30 zł

Warsztaty polegają na nałożeniu kalki ceramicznej na porcelanowy kubek lub talerz. Uczestnicy mając do dyspozycji 5 kolorów, z których wycinają unikatowy kolor kalki. Po warsztatach kubki będą wypalone w piecu ceramicznym; gotowe prace są do odebrania za ok. 2-3 dni.

Warsztaty ceramiczno - graficzne

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 25 zł

Uczestnicy mają za zadanie na własnoręcznie rozwałkowanym płacie gliny, przyciętym do wymiarów antyramy (format 18×13 cm) wyżłobić otrzymanymi narzędziami rysunek. Temat uzależniony jest od preferencji uczestnika. Następnie za pomocą gąbki nakładane są farby akrylowe. Kolejnym etapem jest odciśnięcie na szybie antyramy rysunku. Odciśnięty, kolorowy rysunek malowany jest czarną farbą akrylowa i po wyschnięciu złożony w postać antyramy. Praca gotowa jest do zabrania bezpośrednio po warsztatach.

W naszej artystycznej przestrzeni organizujemy zarówno czasowe wystawy, jak i konferencje oraz spotkania towarzyskie. Centrum Ceramiki jest także wykorzystywane jako zaplecze warsztatowe, cateringowe bądź rejestracyjne podczas kongresów. Poza główną salą w Centrum jest również mniejsza, bardziej kameralna sala. Istnieje możliwość ustawienia sceny w części głównej budynku o wymiarach do 6×8 m oraz zaciemnienia sali. Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu.