Wydarzenia

01.09-30.06

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

Z myślą o naszych najmłodszych gościach i pedagogach, przygotowaliśmy ofertę edukacyjną z propozycją zajęć i warsztatów. Zajęcia
prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, w oparciu o historyczną infrastrukturę dawnej kopalni i jej wyposażenie, zgromadzone
zbiory muzealne. Przyjęte metody nauczania pozwalają nabyć wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób. Aktywne poznanie tradycji górniczych, historii górnictwa, techniki i przemysłu utrwala wiedzę i doskonali kształcone umiejętności, co jest kluczowe w działalności naszej instytucji. Zajęcia realizujemy przy użyciu zróżnicowanych środków i metod dydaktycznych, dostosowanych do wieku uczestników. Część oferty została przygotowana w oparciu o aktualną podstawę programową kształcenia ogólnego Ministerstwa Edukacji
i Nauki. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu „SOWA – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”, którego
celem będzie popularyzacja nauki oraz doświadczania. W naszych poprzemysłowych wnętrzach znajdzie się kilkanaście angażujących
eksponatów oraz majsternia, które pozwolą na samodzielne eksperymentowanie i pozyskiwanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

KLIKNIJ TU >>>> Oferta edukacyjna Stara Kopalnia_2022’23

Regulamin rezerwacji i organizacji zajęć edukacyjnych i zwiedzania PWSK dla grup zorganizowanych2022

Informacje i zapisy na zajęcia: 74 667 09 12 lub edukacja@starakopalnia.pl

Mamy nadzieję, że różnorodny program zajęć edukacyjnych zachęci Państwa do skorzystania z oferty Starej Kopalni.
Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy przy pogłębianiu wiedzy!

Więcej >

02.12-04.12

Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2022

Zapraszamy na  Festiwal Tradycji Górniczych,  zapewniamy wiele atrakcji dostępnych dla mieszkańców, z których warto będzie skorzystać – jak co roku większość planowanych wydarzeń będzie bezpłatna. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 grudnia. Piątek będzie przewidziany dla szkół. Tego dnia Stara Kopalnia już tradycyjnie zaprosi wałbrzyskie szkoły na uroczystą Szychtę Szkolną. Nie zabraknie zabawy połączonej z nauką i pokazem górniczych barbórkowych tradycji. Całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem tradycji górniczych uroczystości, z pasowaniem na młodych gwarków, orkiestrą górniczą i poznaniem górniczych opowieści o ich ciężkiej pracy w Wałbrzychu.

W sobotę zapraszamy do świętowania całe rodziny. Gry, zabawy i animacje na Szychcie Rodzinnej przeplatane będą spotkaniami z górnikami, a program Festiwalu w tym dniu dodatkowo uświetni jazzowy koncert w kawiarni Sztygarowka.

Barbórka, czyli 4 grudnia w tym roku wypada w niedzielę. Będzie tradycyjna Msza Święta i wielka parada górnicza prowadząca ulicami miasta pod pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Później uroczystości przeniosą się do kopalni, gdzie odbędzie się tradycyjna Karczma Piwna.

Bilety na Karczmę Piwną w sprzedaży od 11.11.2022 r.

 

Więcej >

05.11-26.11

Listopadowe Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni

Tego wieczoru możecie sprawdzić się w roli górników… Roboczy strój, lampa, kask i aparat ucieczkowy – to elementy ekwipunku, który otrzymacie podczas Nocnego Zwiedzania. Pod czujnym okiem naszych przewodników-górników wyruszycie do podziemi, aby przekonać się jak wyglądają prawdziwe prace górnicze.

Terminy:

5.11.2022

11.11.2022

12.11.2022

19.11.2022

26.11.2022

KUP BILET

 

 

Liczba miejsc jest ograniczona!
Oferta przeznaczona dla osób powyżej 10-go roku życia.

Regulamin

Więcej >

09.11

"Barbórka górników węgla kamiennego w Wałbrzychu" wpisana na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Mamy kolejny powód do świętowania !! 
Za nami konferencja prasowa dotycząca wpisu “Barbórki górników węgla kamiennego w Wałbrzychu” na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!
Głównym celem działalności Starej Kopalni jest podtrzymywanie i kultywowanie górniczych tradycji Miasta i właśnie w tym roku starania byłych górników oraz pracowników Muzeum Przemysłu i Techniki przyniosły efekt. Można śmiało powiedzieć, że jest to wydarzenie bez precedensu. Jest to tym większa nobilitacja, że pomimo braku czynnych kopalń górnicze tradycje są nadal w mieście żywe i podtrzymywane. Dzięki wpisowi na tak prestiżową listę wałbrzyska Barbórka będzie jeszcze szerzej znana nie tylko w regionie, ale i w całym kraju.
Podczas konferencji przedstawiony został również, program tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2022. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 grudnia.
Serdecznie Państwa zapraszam!
Zapraszamy na krótką fotorelcję:

Więcej >

14.11

STREFA ODKRYWANIA, WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI- SOWA w Starej Kopalni już otwarta!

Jesteśmy już otwarci!!
Małe Centrum Nauki SOWA w Starej Kopalni oficjalnie zainaugurowało swoją działalność.
To wspaniały dzień dla naszego miasta – od dziś posiadamy nezwykłą atrakcję, dostępną dla każdego! Laboratorium nauki stworzone pod okiem i na bazie doświadczeń Centrum Nauki Kopernik przy istotnym wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Już od jutra zapraszamy wszystkich zwiedzających.
Jesteśmy dla Was: od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:30 oraz w weekendy w godz. 8:30-15:30.
15 zł – bilet normalny
12 zł – bilet ulgowy
10 zł – bilet grupowy
Z okazji 8. urodzin Starej Kopalni do końca miesiąca dla wszystkich wałbrzyszan obowiązują bilety w specjalnej w cenie 8 zł.
Rezerwacja i kontakt: tel. 74 667 911 lub e-mail:sowa@starakopalnia.pl
Zapraszamy na krótką fotorelcję z otwarcia:
 

Więcej >

15.11

SOWA to Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Starej Kopalni

SOWA to Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Starej Kopalni!


Minicentrum nauki, doświadczeń i majsterkowania, gdzie na powierzchni ponad 500 m2 zainstalowano 18 interaktywnych stanowisk ekspozycyjnych do samodzielnej pracy polegającej na odkrywaniu, logicznym myśleniu 
i samodzielnym rozwiązywaniu zagadek. To najlepsze doświadczenia przeniesione z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, które jest partnerem merytorycznym projektu. SOWA  działa również w oparciu i doświadczenia zajęć edukacyjnych. Na 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy składa się samodzielne przejście przez poszczególne interaktywne stanowiska, a także miejsce do samodzielnego majsterkowania.

Jesteśmy dla Was: od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:30 oraz w weekendy w godz. 8:30-15:30.

     15 zł – bilet normalny

    12 zł – bilet ulgowy

    10 zł – bilet grupowy

Z okazji 8. urodzin Starej Kopalni do końca miesiąca dla wszystkich wałbrzyszan obowiązują bilety w specjalnej w cenie 8 zł.

 

Rezerwacja i kontakt:tel. 74 667 09 11 lub e-mail: sowa@starakopalnia.pl

REGULAMIN

Więcej >

18.11

Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 2022

Po raz kolejny Stara Kopalnia uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was atrakcyjne ceny biletów.

Oferujemy:

zwiedzanie – bilet normalny w cenie  17 zł (cena standardowa 35 zł), bilet ulgowy w cenie 13 zł (cena standardowa 27 zł)

Tej jesieni będą to dwa weekendy 18-20 lisopad i 25-27 listopad.

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 21 października.

Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio na stronę organizatora: www.polskazobaczwiecej.pl

Więcej >