Wydarzenia

29.05-25.09

Kino OPEN AIR

Stara Kopalnia i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają w piątek 29 maja na inaugurację sezonu kina plenerowego.

Kino OPEN AIR to nowa inicjatywa obu Instytucji, która będzie się odbywała w przestrzeniach Starej Kopalni. Co tydzień aż do końca września miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć seansach kina  plenerowego i samochodowego.

Więcej >

24.07-30.09

Mój świat – malarstwo TAKIS MAKANDASIS

Stara Kopalnia zaprasza na wystawę – Mój Świat-malarstwo autorstwa Takis Makandasis. Artysta urodził się w 1953 r. w Wałbrzychu w rodzinie Greckiej. Jego największą pasją od najmłodszych lat jest malarstwo. Z wykształcenia jest inżynierem, jednak to malarstwo zdominowało całe jego dorosłe życie. Najchętniej maluje architekturę i pejzaże. Jak twierdzi nie ucieka od żadnych tematów. Chętnie sięga do różnych technik malarskich, poszukuje nowych. Zajmuje się również rzeźbą i akwafortą. Ma na swoim koncie ponad 157 wystaw, jego prace prezentowane były na wystawach w kraju m. in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Ełku, Szczecinie, Wałbrzychu i Poznaniu. Systematycznie od wielu lat artysta bierze udział w przeglądach twórczości Stowarzyszenia Plastyków SPA na terenie kraju. Prace artysty były eksponowane poza granicami kraju na wystawach m.in. w Grecji, Austrii, Japonii, Chinach, Francji i Kanadzie. Takis Makandasis współpracuje także z uniwersytetem III wieku w Wałbrzychu. Jest laureatem wielu nagród m. in. Specjalnej Nagrody Prezydenta Warszawy i Miasta Wałbrzycha. Był dwukrotnym stypendystą Miasta Wałbrzycha. Został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha.

 

Galeria budynku B10 (między szybami Julia i Sobótka).

Wystawa czynna do 30 września 2020 r.

Wstęp bezpłatny.

Więcej >

21.08-11.10

NIEBEZPIECZNE ZABAWY – MALARSTWO HENRYKA CZEŚNIKA

Henryk Cześnik – absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego, w 1977 r. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1994 r., a od 2003 r. jest profesorem zwyczajnym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach na całym świecie.

Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych  – w większości –  w ostatnich 15-tu latach. Jej ekspozycja w Parku Wielokulturowym „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu przygotowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.

Wernisaż odbył się 21 sierpnia.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 11 października.

 

Rysowanie/malowanie/pisanie/obrazowanie. To malarstwo z ducha rysunku – tak chyba najprościej można zdefiniować technikę, ale i energię artystyczną Henryka Cześnika. W jego sztuce to kreska jest nośnikiem treści, znaczeń i dramaturgicznych zwrotów akcji. Zatem jest Cześnik rysownikiem, ale częściej pracującym na płótnach niż papierach. Lubi rozmach i duże formaty, najchętniej wielkości prześcieradła, czyli na przykład 200 x 130 cm. Cześnik w swej sztuce opowiada się całkowicie po stronie treści, narracji, historii; nawet jeśli są one fragmentaryczne, urwane, nieciągłe, nadal pozostają opowieściami. Te obrazowe narracje mają bardzo różnorodne źródła – najwięcej tu chyba przygód własnych, wspomnień, zasłyszanych opowieści. Są liczne cytaty z rzeczywistości, rzeczy zobaczone na ulicy czy w telewizji, ale są również jawne i częste odniesienia do historii malarstwa, do historii sztuki.  – Bogusław Deptuła.

Więcej >

12.08-30.09

WYSTAWA CERAMIKI

Od 12 sierpnia dostępna jest wystawa prac z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Na ekspozycji znajdują się prace z przeglądów i plenerów artystycznych, autorów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wystawa w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej będzie czynna do końca września – wstęp wolny. Ekspozycję można zwiedzać codziennie – do poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00.

Więcej >

04.09

Koncert Szpaku - Dzieci Duchy || 04.09.2020 (ODWOŁANY)

😞 KONCERT ODWOŁANY 😞

Serwus Wałbrzych, niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości.

W związku z aktualną sytuacją z wirusem COVID-19 koncert w Wałbrzychu został odwołany.

Wspólnie z klubem oraz zespołem walczyliśmy na wszystkie sposoby, jednak przy obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym realizacja koncertu na odpowiednim poziomie jest niemożliwa.

Obiecujemy wrócić do Was jak tylko obostrzenia przestaną obowiązywać.

Bilety na odwołane wydarzenie będą zwracane przez Ticketos automatycznie na konto z którego zamówienie było opłacone.

Kontakt w sprawie zwrotu biletów —> kontakt@ticketos.pl

Do zobaczenia w ,,normalnych” warunkach 🙏

noSleep

——————————————————————————————————————–

noSleep & GUGU zapraszają na solowy koncert Szpaka w Wałbrzychu.
Koncert jest częścią trasy koncertowej DZIECI DUCHY TOUR.

🎟Bilety🎟
1️⃣pula – 45 PLN
2️⃣pula – 50 PLN
3️⃣pula – 55 PLN

Bilety dostępne wyłącznie na www.dzieciduchy.pl

DZIECI DUCHY to debiutancka płyta Szpaka oraz Kubiego Producenta wydana pod szyldem GUGU.

Zapraszamy każdego śmiałka do poznania tego magicznego, przerażającego, a zarazem baśniowego świata.

Tworzymy nową kulturę, tworzymy DZIECI DUCHY.

__________________
Wstęp +16
Poniżej tylko z pełnoprawnym opiekunem.

Więcej >

12.09-13.09

Europejskie Dni Dziedzictwa w Starej Kopalni

Stara Kopalnia serdecznie zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych wyjątkowych wydarzeniach. Hasło przewodnie „Moja droga Julio…” zwraca uwagę i jednocześnie podkreśla, jak ważne dla dziedzictwa Wałbrzycha były kopalnie, w tym kopalnia „Julia”, w której dziś tętni życie kulturalne miasta.

Więcej >

13.09

Work it out w Starej Kopalni

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych – wszystkich zainteresowanych i lubiących tańczyć do uczestnictwa w tanecznym wydarzeniu „Work it out”, który odbędzie się dnia 13 września punktualnie o godz. 15:00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Więcej >

18.09

ZMIANA DATY || IRA the best of akustycznie || 18 i 19.09.2020 r.

IRA the best of akustycznie
DWA KONCERTY Z ZACHOWANIEM ODLEGŁOŚCI!
18.09.2020 godz. 19:00 – WYPRZEDANY
19.09.2020 godz. 19:00

UWAGA!!!

Informacje odnośnie koncertów zespołu IRA w Wałbrzychu

Stara Kopania 18,19 września godz. 19:00

GRAMY BEZPIECZNIE Z ZACHOWANIEM ODLEGŁOŚCI!!!

W związku z wytycznymi prosimy o:

* zachowanie dystansu przy poruszaniu się po terenie imprezy

* dezynfekcje rąk przy wejściu

* założenie maseczek

* wypełnienie oświadczenia i okazanie go przy wejściu

link do oświadczenia: https://www.dropbox.com/s/0vxakp9vrsuwog2/o%C5%9Bwiadczenie.pdf?dl=0

otwarcie bram o godz. 18:30

start koncertów godz. 19:00

na sobotni koncert są jeszcze dostępne bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/54257/Wa%C5%82brzych/IRA/?fbclid=IwAR30JTr0DH0Z9B2C6x_shVaPGcTHU5wtKzlP_6IhNR4mR7G91kh83uMBRwE

 

Trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.

Pochodzący z Radomia zespół powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. Choć na przestrzeni lat grupa zmieniała swój styl, odchodząc od havy metalu w kierunku rocka i pop rocka, jedno nigdy się nie zmieniło – Artur Gadowski i jego ekipa nieustannie królują w sercach polskich słuchaczy, gromadząc pod sceną tłumy fanów.

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status “Platynowego Singla”.
Obecnie Ira kończy prace nad nową płytą, która ukaże się niebawem.

Mimo upływu dekad formacja jest w znakomitej formie koncertowej, o czym już 18 kwietnia przekonamy się w wałbrzyskiej Starej Kopalni!

 

miejsca siedzące, numerowane
Bilety dostępne online oraz w wersji kolekcjonerskiej Fan Ticket w kasie Starej Kopalni.

Więcej >

23.09

LemON Akustycznie || ZMIANA DATY NA 2021 ROK

Jesienią 2019 roku LemON zagrał jedyne w swoim rodzaju koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmiały najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Lider zespołu, Igor Herbut, pokrótce opisał to, co działo się na scenie.
„Niezwykły był to rok. Rok zaczynania od nowa. Rok odkrywania na nowo. Kulminacja tych poszukiwań wydarzyła się jesienią – kiedy wyruszyliśmy do Was z naszą pierwszą trasą akustyczną.
Pianino. Fortepian. Gitara akustyczna. Większość, prawie wszystkie utwory LemON (a już na pewno wszystkie najlepsze, te najbliższe naszym sercom) narodziły się właśnie na tych instrumentach.
Zawsze wiedziałem, że kiedyś zagramy taką trasę. Stało się i byłem blisko Was.
Na bębnach zagrał Harry. Na pianinie – Tomasz Świerk, na gitarze akustycznej, jego brat, a trochę też mój brat – Przemek Świerk i niezastąpiony Piotr Kołaczna.
Ja zaśpiewałem i zagrałem najpiękniej jak umiałem. Wy byliście i oddychaliście razem z nami.
Ten czas był tak piękny, że postanowiliśmy pobyć jeszcze trochę z tymi emocjami i z Wami.
Z radością ogromną ogłaszamy część II naszej akustycznej trasy i miejsca gdzie ponownie będziemy mogli się spotkać. Do zobaczenia.”

Stara Kopalnia

23.09.2020 r. (środa), godz. 19:00

Bilety dostępne online:

www.kupbilecik.pl

https://sklep.ebilet.pl

 

Więcej >

26.09

ZMIANA DATY || Fisz Emade Tworzywo || 26.02.2021r

UWAGA!

W związku z ograniczeniami ilościowymi w organizacji koncertów na miejsca stojące, koncert FISZ EMADE TWORZYWO w wałbrzyskiej STAREJ KOPALNI zdecydowaliśmy się przenieś na bardziej bezpieczny termin 26 lutego 2021r. Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność.
Do zobaczenia!

Fisz Emade Tworzywo
26 września 2020r , sobota, godz. 19:00

BILETY : https://biletyna.pl/koncert/Waglewski-Fisz-Emade

Fisz Emade Tworzywo, jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku muzycznym, wyrusza w trasę koncertową. Zespół odwiedzi zarówno większe, jak i mniejsze miasta, by promować swój najnowszy album „Radar”.
Na płycie „Radar” Artyści sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną Americaną, jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019r., a singlem promującym jest utwór „Dwa Ognie” który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.

Więcej >

26.09

Bajtel w składzie porcelany

Zapraszamy na wrześniowe warsztaty “Bajtel w składzie porcelany” przygotowane specjalnie dla maluchów (i rodziców także). Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie ceramiki unikatowej z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, ale to nie wszystko. W części warsztatowej nasi mali artyści zapoznani zostaną ze sposobami dekorowania naczyń, następnie każdy maluch przy współpracy z rodzicem wykona własną pracę poprzez ozdabiane różnymi sposobami wyrobów biskwitowych.

Więcej >

27.09

ZMIANA DATY || Kasia Kowalska 25 lat || 27.09.2020 r.

KASIA KOWALSKA 25 lat

Dwa koncerty:
niedziela 27.09.20 godz 17:30 i 20:00
Wałbrzych Stara Kopalnia ul. Wysockiego 29
Gramy bezpiecznie, miejsca siedzące numerowane z zachowaniem odległości.

Kasia obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.
Jest więc co świętować.
Podczas koncertu obok przebojów z 25-teniej działalności, na koncertach można usłyszeć również utwory z najnowszej, długo oczekiwanej przez fanów płyty „Aya”.
25.10.2019 – miała miejsce premiera najnowszej płyty: MTV Unplugged Kasia Kowalska. Przed nami również koncerty pod szyldem MTV Unplugged.

Bilety w cenie od 89, 99 i 110 zł.
Dostępne na platformie kupbilecik.pl w wersji kolekcjonerskiej Fan Ticket w kasie Starej Kopalni.

Więcej >