Wydarzenia

1
2
3
4
7
8
9
10
17
18
20
21
22
23
24
27
28
29
30
05.09

Piknik Rodzinny 05 września #BezpiecznaAutostrada2021

5 września w Starej Kopalni odbędzie się wydarzenie #BezpiecznaAutostrada2021 jest to ogólnopolska akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Polskich drogach.
Serdecznie Państwa zapraszamy z Wałbrzych Moje Miasto od godz.10:00 – 17:00
 
W programie m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, możliwość sprawdzenia refleksu, sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle), strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci, aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny) 🙂
 
Kampania organizowana jest przez Compensa Polska i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.

 jest to ogólnopolska akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Polskich drogach.

Serdecznie Państwa zapraszamy z Wałbrzych Moje Miasto od godz.10:00 – 17:00
 

Więcej >

06.09

"POZNAJ POLSKĘ"WYCIECZKI SZKOLNE DO STAREJ KOPALNI 

“POZNAJ POLSKĘ”WYCIECZKI SZKOLNE DO STAREJ KOPALNI”

Więcej >

11.09-16.09

Europejskie Dni Dziedzictwa-“Szczypta kultur w Starej Kopalni” 11.09.-16.11.2021

Serdecznie Wszystkich zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa-“Szczypta kultur w Starej Kopalni”!
Wałbrzych po 1945 roku stał się miastem niezwykle różnorodnym kulturowo, obyczajowo, ale i kulinarnie. “Szczypta kultur w Starej Kopalni”, tegoroczne hasło wydarzeń organizowanych w ramach
Europejskich Dni Dziedzictwa, nawiązuje do wałbrzyskiej wielokulturowości. Aby “skosztować” górniczej historii miasta oraz ciekawostek kulturowych zapraszamy rodziny z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych w drugi weekend września do Starej Kopalni w Wałbrzychu.
Zobaczcie co mamy dla Was przygotowane w programie:
Weekend 11.09-12.09.2021
Górnicze smaki – przez cały weekend każdy turysta zwiedzający Starą Kopalnię otrzyma 10% rabatu na górnicze przysmaki w kawiarni Sztygarówka.
W ofercie znajdują się między innymi: ciasto “Pani Sztygarowej”, bułka górnika, herbata “gorąca Barbara” lub “rześka Barbara”, zupa regeneracyjna, kawa górnika.
Niedziela, 12.09.2021
Pokaz wypału ceramiki – organizowany przez Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni odbędzie się na placu przed kawiarnią “Sztygarówka”. Wypalane będą między innymi czarki oraz miseczki. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób w różnym wieku. Turyści, którzy w tym dniu zwiedzą Starą Kopalnię otrzymają rabat 10 % na zakup powstałych naczyń.
Godz. 12:00-16:00
Udział darmowy.
Poniedziałek 13.09.2021
“Kopalnia niejeden ma smak” – tematem głównym zajęć będzie tożsamość Wałbrzycha, jego zmiany i kulturowość. Uczestnicy zajęć  poznają historię miasta w wymiarze kulturowym jak i kulinarnym. Zajęcia obejmują krótką prezentację multimedialną jako wprowadzenie. W kolejnej części zajęć uczestnicy pracując w grupach wezmą udział grze terenowej, a następnie stworzą mapę kulturalną Wałbrzycha.
Zajęcia przeznaczone dla klas 4-7 szkoły podstawowej.
Godz. 9:00-10:00, 10:30-11:30, 12:00-13:00.
Udział darmowy, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: edukacja@starakopalnia.pl, tel: 74 667 09 12.
Wtorek 14.09.2021
“Wielokulturowość od kuchni” – zajęcia składają się z dwóch części: prezentacji multimedialnej oraz warsztatów zdobniczych. W pierwszej części omówione zostaną symbole kulturowe związane z Wałbrzychem. W części praktycznej uczestnicy wykonają projekt dekoracji na kartce papieru, a następnie przeniosą go na porcelanowy talerz za pomocą farb na zimno. Gotowe produkty będą do zabrania zaraz po zakończeniu zajęć.
Zajęcia przeznaczone dla szkół ponadpodstawowych.
Godz. 9:00-10:00, 10:30-11:30, 12:00-13:00.
Udział darmowy, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: edukacja@starakopalnia.pl, tel: 74 667 09 12.
Czwartek 16.09.2021
Zapraszamy na premierę odcinka specjalnego pt. “Wałbrzych – kocioł kulturowy” z cyklu “Górnicze Historie”. Tym razem skupimy się na wyjątkowym charakterze Wałbrzycha, jego mieszkańcach i bogactwie kultur, które charakteryzowało miasto po 1945 roku. Odcinek można będzie obejrzeć na Facebooku Starej Kopalni.
Premiera o godz. 16:00, Facebook, wydarzenie darmowe, bez ograniczeń wiekowych.

Do zobaczenia!

Więcej >

14.09

MURAL w Starej Kopalni

14 września na terenie Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu “Poszukiwanie mistrza w sobie”, który realizujemy dzięki dofinansowaniu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (w ramach programu “Edukacja kulturalna”) oraz Wałbrzych Moje Miasto
30 uczennic szkół licealnych wzięło udział w projekcie w ostatnich miesiącach (I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu , II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju) pod czujnym okiem artystów: Kaliny Bańki-Kulki artystki tworzącej w szkle i ze szkła, Łukasza Karkoszki ceramika i Roberta Kukli artysty malującego murale. Uczennice biorą udział w warsztatach twórczych pracując z różnym medium. Dziewczyny miały również spotkanie na integracyjnych warsztatach prowadzonych przez Janinę Chochłakiewicz i Alicję Przepiórską-Ułaszewską.
„Poszukiwanie mistrza w sobie” to projekt wykorzystujący różne formy ekspresji, dający szansę na poznawanie i rozwijanie talentów wśród młodzieży.
Czerpiąc wiedzę od prowadzących artystów na temat jak stworzyć szklane obrazy, części szklanej mozaiki i biżuterii, poznając proces tworzenia ceramicznej mozaiki i ceramicznych elementów oraz rozbijania zdjęcia na poszczególne kolory, aby wykonać własnoręcznie szablon do malowania sprayem. Wynikiem twórczej pracy licealistek pod okiem artystów i z ich pomocą jest mural malarski z elementami ceramicznymi i szklanymi.
Mural i prace powstałe w czasie warsztatów będą wspólnie zaprezentowane na wystawie w najbliższym czasie. Dotychczas udało się wykonać I etap muralu, czyli część malarską a w najbliższym czasie zostaną zamontowane elementy ze szkła i ceramiki.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tego dzieła na żywo!!
artystów: Kali

Więcej >

19.09

Rodzinne niedziele w Starej Kopalni!

Rodzinne niedziele w Starej Kopalni!

Zapraszamy serdecznie całe rodziny w niedzielne poranki do Starej Kopalni.
Z myślą o potrzebach najmłodszych gości w naszym muzeum, przygotowaliśmy specjalne zajęcia angażujące w poznanie kopalni dzieci i rodziców.⚒
Każde obejmuje aktywne zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni połączone z praktyczną częścią warsztatową lub specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki.
Przygotowana tematyka zajęć nawiązuje do ciekawostek z zakresu górnictwa i pracy w kopalni, które widziane oczami dziecka dają podstawę do rozwoju kreatywności i dobrej zabawy.
Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybrane miejsca z trasy turystycznej.
Godz. 9:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat
Godz. 11:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat
Godz. 13.30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat
Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

19.09.2021
Zwierzęta w kopalni!!
Czy w kopalni można było spotkać zwierzęta? A może pracowały razem z górnikami? Naszą wędrówkę rozpoczniemy w sztolni szkoleniowej, a następnie przejdziemy całą trasę podziemną w poszukiwaniu zwierząt i górniczych ciekawostek. Po zwiedzaniu tunelu podziemnego udamy się na część warsztatową, podczas której każda rodzina wykona wybrane zwierzątka wykorzystując kasztany, żołędzie oraz plastelinę.

Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 22 zł/os.
Bilety do nabycia  na naszej stronie: https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/rezerwacja/termin.html?date=2021-09-19&idgw=0

1

Więcej >

25.09

25 września "Bajtel w galerii w szklanej mozaice"

25 września “Bajtel w galerii w szklanej mozaice”

Więcej >

26.09

Finał zlotu DWinkle 2021-26 września

Finał zlotu DWinkle 2021-26 września

Więcej >