Wydarzenia

22.01-21.03

Wystawa Jan Lebenstein 1930 – 1999 

Wystawa Jan Lebenstein 1930 – 1999 pomyślana jest jako obszerna retrospektywa prac tego wybitnego polskiego artysty, zbiegająca się z 90-tą rocznicą jego urodzin. W jej ramach prezentowane są różnorodne dzieła Jana Lebensteina, należące do zbiorów polskich kolekcjonerów: Marii i Marka Pileckich, Urszuli i Piotra Hofman oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy, drogę twórczą i postać artysty, zawiera ponad 70 jego dzieł.

Więcej >

13.02

Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni

Wracamy z Nocnym Zwiedzaniem Starej Kopalni! Podczas dwugodzinnej wycieczki będziecie mogli zobaczyć jak wygląda górnicza szychta i spróbować swoich sił podczas prac górniczych.

Więcej >

14.02

LemON Akustycznie | ZMIANA TERMINU

Szanowni Państwo! 

Informujemy, że koncert zespołu LemON zostaje przeniesiony – o nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Jesienią 2019 roku LemON zagrał jedyne w swoim rodzaju koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmiały najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Lider zespołu, Igor Herbut, pokrótce opisał to, co działo się na scenie.
„Niezwykły był to rok. Rok zaczynania od nowa. Rok odkrywania na nowo. Kulminacja tych poszukiwań wydarzyła się jesienią – kiedy wyruszyliśmy do Was z naszą pierwszą trasą akustyczną.
Pianino. Fortepian. Gitara akustyczna. Większość, prawie wszystkie utwory LemON (a już na pewno wszystkie najlepsze, te najbliższe naszym sercom) narodziły się właśnie na tych instrumentach.
Zawsze wiedziałem, że kiedyś zagramy taką trasę. Stało się i byłem blisko Was.
Na bębnach zagrał Harry. Na pianinie – Tomasz Świerk, na gitarze akustycznej, jego brat, a trochę też mój brat – Przemek Świerk i niezastąpiony Piotr Kołaczna.
Ja zaśpiewałem i zagrałem najpiękniej jak umiałem. Wy byliście i oddychaliście razem z nami.
Ten czas był tak piękny, że postanowiliśmy pobyć jeszcze trochę z tymi emocjami i z Wami.
Z radością ogromną ogłaszamy część II naszej akustycznej trasy i miejsca gdzie ponownie będziemy mogli się spotkać. Do zobaczenia.”

 

Więcej >

21.02-10.04

Wystawa Anity Andrzejewskiej "OUTSIDE IN w Wałbrzychu"

Zapraszamy na V Wałbrzyski Weekend Fotografii 2021. W tym roku w przestrzeniach Starej Kopalni odbędzie się wystawa Anity Andrzejewskiej “OUTSIDE IN w Wałbrzychu”.
Otwierająca wystawa odbędzie się 21.02.2020 o godz. 17:00.

Więcej >

22.02-10.04

Wystawa Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN

ANITA ANDRZEJEWSKA
Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Gallerie Camera Obscura w Paryżu. Specjalizuje się w tradycyjnej fotografii srebrowej. Stypendystka Ministra Kultury.

Więcej >

27.02

Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni

Podczas dwugodzinnej wycieczki będziecie mogli zobaczyć jak wygląda górnicza szychta i spróbować swoich sił podczas prac górniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymują specjalny ekwipunek i wyruszają na trasę w obecności przewodnika – byłego górnika.

Więcej >

27.02

Bajtel na wystawie

Zapraszamy na lutowe warsztaty “Bajtel na wystawie” przygotowane specjalnie dla maluchów (i rodziców także). Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie prac Jana Lebensteina. W części warsztatowej nasi mali artyści zapoznają się z technikami malarsko-graficznymi  jakie do tworzenia prac wykorzystywał artysta. Podczas zajęć maluchy będą miały okazję spróbować tworzyć pracę różnymi ciekawymi narzędziami i farbami.

Więcej >