Wydarzenia

08.11-31.01

WYSTAWA TOMASZA DOMAŃSKIEGO – POMNIKI CZASU. RETROSPEKTYWA

Monograficzna wystawa Tomasza Domańskiego jest podsumowaniem realizowanego od 25 lat programu artysty, opartego na utopijnej próbie plastycznego zwizualizowania czasu, czyli tworzeniu sprzyjających warunków do umownej jego obserwacji. Jednym z głównych tematów wystawy jest wyjątkowe połączenie efemerycznego działania artystycznego z monumentalnymi i spektakularnymi instalacjami w przestrzeni publicznej.

Więcej >

05.12-10.02

WYSTAWA BOGDANA KONOPKI REZONANSE

Co łączy portret i pejzaż, społeczność ludzką i obszar ziemi ? Światło, odpowiadają fotografie Bogdana Konopki, bo to ono kształtuje rzeczywistość, to dzięki światłu możemy doświadczyć materialności świata. Właśnie z tą myślą, fotograf wyrusza w kilkutygodniową podróż do dawnego zagłębia węglowego Nord-Pas-de-Calais na spotkanie potomków polskiej emigracji z początku XX wieku.

Więcej >

05.01

III DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ W WAŁBRZYCHU

Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft po raz trzeci organizuje Dolnośląski Festiwal Kultury Żydowskiej w Wałbrzychu poświęcony polskiej kulturze żydowskiej w kontekście żydowskiego Nowego Roku, a także lokalnemu dziedzictwu żydowskiemu Dolnego Śląska.

 

Więcej >

13.01-23.02

Ferie zimowe w Starej Kopalni

Zapraszamy do skorzystania z oferty ferii zimowych w Starej Kopalni! W tygodniu zajęcia dla grup zorganizowanych, w niedziele rodzinne warsztaty ceramiczne i zajęcia edukacyjne.

Więcej >

17.01

Sarius | Pierwsza Trasa Po Końcu Świata

noSleep zaprasza na koncert Sariusa w Wałbrzychu, który odbędzie się 17 stycznia 2020 r. w Starej Kopalni.
Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej “Pierwsza Trasa Po Końcu Świata”.
Start 19:00❗️

🎟Bilet standard:
I pula – 35 PLN
II pula – 40 PLN
III pula – 45 PLN

Kup Bilet:
https://ticketos.pl/event/2765

Więcej >

30.01

Wykład otwarty o buddyzmie Diamentowej Drogi || 30.01.2020 r.

Wykład publiczny dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym buddyzm jest a czym nie jest, a w szczególności czym jest buddyzm Diamentowej Drogi i na czym polega buddyjska medytacja.

Wykład wygłosi dr Grzegorz Kuśnierz, uczeń lamy Ole Nydahl’a.

Na całym świecie jest ponad 700 ośrodków buddyzmu Diamentowej Drogi założonych przez lamę Olę Nydahl’a (w Polsce ponad 70) gdzie w przejrzysty i nowoczesny sposób można zapoznać się ze starożytną mądrością Tybetu i Indii i nauczyć się medytować.

Info o szkole i nauczycielach:
http://buddyzm.pl/pl/

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/549128379016591/

 

Wstęp na wykład WOLNY.

Czwartek, 30 stycznia, godz. 18:00.

Więcej >

31.01

ZMIANA DATY! Daria Zawiałow Helsinki Tour vol2

Pierwsza odsłona trasy Helsinki Tour szybko się skończyła pozostawiając po sobie spory niedosyt. Większość koncertów się wyprzedała i nie wszyscy chętni mieli szansę usłyszeć „Helsinki” w koncertowej odsłonie.

Więcej >