Wydarzenia

04.09-15.10

„Closer” Tomasz Gudzowaty

Tomasz Borys Gudzowaty jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Polskiej Agencji Prasowej oraz European Press Agency. Jest reprezentowany przez agencje Yours Photography i Focus Fotoagentur. Robił zdjęcia m.in. afrykańskich zwierząt, niepełnosprawnych sportowców, mnichów z klasztoru Szaolin, fotografował też najsłynniejsze budowle świata.

Więcej >

08.09-08.12

WYSTAWA MINERAŁÓW „ZAUROCZENI NATURĄ”

Na wystawie pokazujemy minerały, skały i rzadkie skamieniałości pochodzące z prywatnych kolekcji byłych i obecnych członków Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi Oddział Sudecki w Wałbrzychu. Czas trwania: 8.09-8.12.2017

Więcej >

29.09-22.11

WYSTAWA POPLENEROWA „WAŁBRZYCH – BARWY I STRUKTURY”

W sierpniu tego roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Asocjacja Ars Longa zorganizowaliśmy plener ceramiczno-malarski Wałbrzych- Barwy i Struktury. Przez dwa tygodnie dwoje artystów malarzy oraz dwoje artystów ceramików tworzyło swoje prace w naszych przestrzeniach, czego efektem jest wystawa poplenerowa.

Więcej >

07.10

Dolnośląski Festiwal Kultury Żydowskiej

W sobotę 7 października razem ze Stowarzyszeniem Żydowskim Cukunft oraz Stowarzyszeniem Polska-Izrael w Wałbrzychu zapraszamy na Dolnośląski Festiwal Kultury Żydowskiej. W programie znalazły się warsztaty kulinarne, teatralne oraz ceramiczne. O godz. 19:00 w klubie muzycznym Montownia wystąpi zespół Klezmerado, a o godz. 20:00 przygotujemy degustację tradycyjnej kuchni żydowskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej >

12.10-02.01

„DOLOK” MICHAŁ PUSZCZYŃSKI

“Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

Więcej >

27.10

Bądź dla siebie najważniejsza

Razem ze Stowarzyszeniem Zdrowa Od-Nowa zapraszamy 27 października do Starej Kopalni na wydarzenie dotyczące profilaktyki raka piersi pn. „Bądź dla siebie najważniejsza”. Gościem specjalnym będzie Łukasz Zagrobelny – ambasador akcji „Różowa wstążka”. Wydarzenie uświetnią wykłady lekarzy onkologów, w foyer będzie możliwość skorzystania z konsultacji lekarzy-specjalistów i warsztatów przygotowanych przez pielęgniarki.

Więcej >