Wydarzenia

10.04-16.06

PIERWOCINY - wystawa malarstwa i rysunku Natalii Niemen

Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Natalii Niemen – “Pierwociny”.

To pierwsza wystawa w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, podczas trwania którego będziemy chcieli prezentować prace z dziedziny sztuk wizualnych tworzone przez osoby publiczne, ale znane z zupełnie innych sfer działalności.

Więcej >

29.04-04.05

Majówka w Starej Kopalni

Zapraszamy na Majówkę do Starej Kopalni!

Rozkład jazdy:
29 kwietnia – koncert Wojtasik Jazz Band
1 maja – Rodzinny Dzień Europejski
3 maja – Nocne Zwiedzanie z biesiada górniczą
4 maja – Moc Maszyn

Więcej >

15.04-09.06

Wobec miejsca i czasu VI

Wystawa poplenerowa Wobec miejsca i czasu VI

Stara Kopalnia w Wałbrzychu jest kontynuacją działań artystycznych Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików pod nazwą “Wobec miejsca i czasu…”
Plener odbył się w październiku 2018 roku na terenie Starej Kopalni, a wystawa pokaże efekt pracy dwudziestu jeden fotografów – uczestników wydarzenia.
Partnerzy Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu Muzeum Miejskie Wrocławia.

Więcej >

10.04-16.06

Wystawa malarstwa i rysunku Natalii Niemen

To pierwsza wystawa w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, podczas trwania którego będziemy chcieli prezentować prace z dziedziny sztuk wizualnych tworzone przez osoby publiczne, ale znane z zupełnie innych sfer działalności.
Niezwykle wyrazista, wyjątkowa wokalistka, pokaże tym razem mniej znaną stronę swojej artystycznej natury.
Przedstawione zostanie kilkadziesiąt obrazów i rysunków, od tworzonych przez Natalię-nastolatkę do najbardziej nowych i aktualnych prac.

Więcej >

26.04-26.05

Skrzyżowane spojrzenia II

Trzynastu fotografów z miast partnerskich takich jak: Amberg, Darmstadt, Delft, Gentilly, Pribram spotkało się we Freibergu. Fotografowali zakamarki miasta, ulice, zabytkowe budynki, obiekty sakralne. Projekt miał na celu ukazanie Freiberga z innej perspektywy, w której każdy artysta oddawał na swój sposób charakter fotografowanego obiektu. W pierwszej edycji projektu, którego wystawa odbyła się w Starej Kopalni w ubiegłym roku, udział brało również wałbrzyskie środowisko fotograficzne.

Więcej >

03.05

Nocne zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą

3 maja zapraszamy do Starej Kopalni na Nocne Zwiedzanie zakończone tradycyjną biesiadą górniczą. 

Tajemnicze podziemia Starej Kopalni zwiedzane nocą wraz  z wyjątkowymi przewodnikami-górnikami to niesamowite doświadczenie i świetna zabawa.

Więcej >

10.05-12.05

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach od 10 do 12 maja zapraszamy w podróż po Starej Kopalni  na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 
od godziny 10:00 do godziny 18:00

W tych dniach obowiązują promocyjne ceny biletów zwiedzania:
– Trasa standardowa (czas zwiedzania to ok.100 minut, ostatnie wejście o godzinie 16:00)
bilet normalny – 12 zł,bilet ulgowy – 9 zł

Więcej >

10.05

Ostatnie oprowadzanie - wystawa DEUS EX MACHINA

Ostatnie oprowadzanie po wystawie DEUS EX MACHINA

10 maja zapraszamy na ostatnie oprowadzanie po niezwykłej wystawie DEUS EX MACHINA, która była dostępna w Starej Kopalni przez ostatnie trzy miesiące. Jej twórca – Adam Abel – jest wałbrzyszaninem. Zajmuje się rzeźbą w tworzywie ceramicznymi sztuką cyfrowych mediów ( animacją komputerową, fotografią i filmem ). Jak mówi artysta „ Sztuka mediów cyfrowych i sztuka ceramiki to dwie dziedziny, których wzajemne oddziaływanie określa moją aktywność artystyczną.”

Więcej >

17.05

Spotkanie z Januszem Chabiorem

Zapraszamy na spotkanie z aktorem Januszem Chabiorem, które odbędzie się w Kawiarni Sztygarówka. Spotkanie jest zapowiedzią tegorocznego Festiwalu Reżyserii Filmowej, który odbędzie się 1-7 czerwca 2019 r. – szczegóły na stronie wydarzenia 12. Festiwal Reżyserii Filmowej

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Więcej >

18.05

Sebastian Riedel & Cree "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu"

Liderem i jednym ze współzałożycieli zespołu jest syn legendarnego i charyzmatycznego wokalisty grupy Dżem – Ryszarda Riedla.
Tegoroczna trasa koncertowa będzie wyjątkowa, ze względu na przypadającą w tym roku 25 rocznicę śmierci ojca Sebastiana oraz 25 rocznicę powstania zespołu CREE, którego jednym z pomysłodawców był właśnie sam Ryszard Riedel.

Więcej >

18.05

Noc Muzeów

W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy do uczestnictwa zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przygotowaliśmy dwa rodzaje tras zwiedzania:

 zwiedzanie dla dzieci, które obejmuje dziecięcy labirynt górniczy, maszynownię szybu Sobótka oraz sztolnię. Godziny wyjść z przewodnikami: 19.00, 19.30, 20.00
zwiedzanie dla dorosłych, które obejmuje podziemny chodnik, kuźnię oraz wieżę widokową. Godziny wyjść z przewodnikami: 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30, 23:00

Więcej >

21.05-22.05

Bajtel w Kopalni - Malowanie na wystawie

Bajtel w kopalni – „Malowanie na wystawie”

Zajęcia plastyczne połączone ze zwiedzaniem wystawy Natalii Niemen „Pierwociny”. Maluch maluje rączkami, stopami, razem z rodzicami specjalnie przygotowanymi eko-farbami. Będziemy łączyć kolory, eksperymentować, używać różnych przyborów do malowania – niekoniecznie pędzli.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 0 do 2 lat wraz z rodzicami.

Więcej >

31.05

Nocne Zwiedzanie

Nocne zwiedzanie Starej Kopalni to idealna opcja dla spragnionych emocji. Każdy uczestnik może poczuć się jak górnik – specjalny sprzęt, zejście do podziemi i górnicze prace wykonywane pod czujnym okiem przewodników-górników.

Więcej >

31.05

Górniczy Dzień Dziecka

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wspólnie z wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi zaprasza na 3 edycję Górniczego Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się 31 maja 2019 roku (piątek) w godz. 9:00-12:30 na terenie Starej Kopalni (ul. Wysockiego 29, Wałbrzych) i jest adresowane do uczniów klas 1-6 wałbrzyskich szkół podstawowych.

Górniczy Dzień Dziecka nawiązuje do historii naszego miasta i górniczych tradycji Wałbrzycha, będzie formą nauki poprzez zabawę. Serdecznie zachęcamy do zapisywania klas do udziału w poszczególnych punktach programu.

Więcej >

31.05

Nocna Szychta Dziecięca

Nocna Szychta Dziecięca to cykl quizów, zagadek, i gier zespołowych, dzięki którym dzieci poznają aspekty pracy górnika oraz powiązane z nią bogate tradycje i zagadkowe tajemnice Lisiej kopalni. Zajęcia obejmują przejście chodnikiem podziemnym łącznie z wykonaniem lekkich prac górniczych oraz zwiedzanie budynku warsztatów mechanicznych.

Więcej >