Wydarzenia

10.04-16.06

PIERWOCINY - wystawa malarstwa i rysunku Natalii Niemen

Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Natalii Niemen – “Pierwociny”.

To pierwsza wystawa w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, podczas trwania którego będziemy chcieli prezentować prace z dziedziny sztuk wizualnych tworzone przez osoby publiczne, ale znane z zupełnie innych sfer działalności.

Więcej >

01.06-07.06

12. Festiwal Reżyserii Filmowej

W dniach 1-7.06.2019 r. Stara Kopalnia będzie gościć w swych progach Festiwal Reżyserii Filmowej. Jest to już 12. edycja festiwalu.

W programie zaplanowanych jest mnóstwo filmowych atrakcji. Na terenie Starej Kopalni będą odbywać się: Uroczysta Gala Otwarcia,którą poprowadzi Sonia Bohosiewicz raz z Michałem Koterskim,  Edukacja Filmowa Młodzieży, spotkania z reżyserami, oraz Gala Zamknięcia, którą poprowadzą w duecie Małgorzata Kożuchowska wraz z Januszem Chabior. Bilety na Galę Otwarcia, Galę Zamknięcia oraz karnety są dostępne w kasie Starej Kopalni.
 Szczegółowy program znajduje się pod adresem: http://festiwalrezyserii.com/

Więcej >

15.04-09.06

Wobec miejsca i czasu VI

Wystawa poplenerowa Wobec miejsca i czasu VI

Stara Kopalnia w Wałbrzychu jest kontynuacją działań artystycznych Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików pod nazwą “Wobec miejsca i czasu…”
Plener odbył się w październiku 2018 roku na terenie Starej Kopalni, a wystawa pokaże efekt pracy dwudziestu jeden fotografów – uczestników wydarzenia.
Partnerzy Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu Muzeum Miejskie Wrocławia.

Więcej >

10.04-16.06

Wystawa malarstwa i rysunku Natalii Niemen

To pierwsza wystawa w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, podczas trwania którego będziemy chcieli prezentować prace z dziedziny sztuk wizualnych tworzone przez osoby publiczne, ale znane z zupełnie innych sfer działalności.
Niezwykle wyrazista, wyjątkowa wokalistka, pokaże tym razem mniej znaną stronę swojej artystycznej natury.
Przedstawione zostanie kilkadziesiąt obrazów i rysunków, od tworzonych przez Natalię-nastolatkę do najbardziej nowych i aktualnych prac.

Więcej >

05.06

Żywa rzeźba - Andrzej Dudek Dürer - spotkanie

Performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk, zajmujący się również instalacją, wideo, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, mail-artem, environmentem, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno-telepatyczną, czy antypoezją, obchodzący w tym roku 50-lecie life-performance “Sztuka Butów – Sztuka Spodni – Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera” – 50 lat noszenia tych samych butów i dżinsów.

Więcej >

11.06

Wystawa fotografii - Żywioły/Woda

Galeria Sztuki Współczesnej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zaprasza na wystawę zbiorową fotografów National Geographic Polska.

Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikolaj Nowacki oraz Marcin Zaborowski – fotografowie, którzy są stałymi współpracownikami National Geographic Magazine Poland.

Więcej >

11.06-18.08

Wystawa fotografii Żywioły/Woda

Galeria Sztuki Współczesnej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zaprasza na wystawę zbiorową fotografów National Geographic Polska.

Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikołaj Nowacki oraz Marcin Zaborowski – fotografowie, którzy są stałymi współpracownikami National Geographic Magazine Poland.

Abstrakcyjne formy lodu na rzece. Jezioro, zatoka, w końcu i morze. A wtedy łodzie i plaże, a z nimi turyści i uchodźcy.
Przyroda i człowiek, w nierównej walce. Woda. Jeden z czterech żywiołów. W różnych stanach skupienia, wielkości.
Przez jednych pożądana, przez innych przeklinana. I tak od zarania. Woda, która dzieli i łączy. Daje życie i pożywienie, ale potrafi też niszczyć. Jak to żywioł.
W kolorze i czarnobieli. Woda przenika przez wszystkie te zdjęcia. Stanowi pretekst do zebrania czterech opowieści, uporządkowanie kilku historii. Tak różnych, jak autorzy.

Więcej >

14.06

Wystawa z okazji 70-lecia Wydziału Ceramiki i Szkła ASP Wrocław

,, Teraz” to prezentacja dorobku i postaw twórczych artystów – pedagogów Wydziału Ceramiki i Szkła ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Wystawa jest jedną z wielu przygotowanych w tym roku prezentacji dokonań pracowników i studentów wydziału Ceramiki i Szkła z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia.

Więcej >

14.06-15.09

Wystawa z okazji 70-lecia Wydziału Ceramiki i Szkła ASP

“Teraz” to prezentacja dorobku i postaw twórczych artystów – pedagogów Wydziału Ceramiki i Szkła ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Wystawa jest jedną z wielu przygotowanych w tym roku prezentacji dokonań pracowników i studentów wydziału Ceramiki i Szkła z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia.

Więcej >

16.06

Rowerowy Lata Start

Zapraszamy na Wałbrzyską paradę rowerową! W tym roku otwieramy wakacje na rowerowo, a głównym tematem imprezy będzie promocja wałbrzyskich ścieżek rowerowych i bezpieczeństwo rowerzystów.

Więcej >

17.06

Kawiarnia Naukowa

W ramach kolejnego spotkania naukowego, zapraszamy na prelekcję dr Anety Nisiobęckiej pt. “Z Lens do Wałbrzycha. Powrót Polaków z Francji oraz ich adaptacja w Polsce Ludowej w latach 1945–1950”.Podczas wykładu przypomnimy także o emigracji Polskiej do Francji po zakończeniu pierwszej wojny światowej, zwłaszcza z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę podpisania przez Polskę z Francją Konwencji polsko – francuskiej o emigracji. 

Więcej >

21.06

Zawsze początek, spotkanie - wystawa malarstwa Mariusza Mikołajka

Galeria Sztuki Współczesnej Starej Kopalni zaprasza na wernisaż wystawy Mariusza Mikołajka “Zawsze początek, spotkanie”, który odbędzie się w budynku galerii – B5. Po wernisażu zapraszamy również na spotkanie autorskie w kawiarni Sztygarówka na terenie Starej Kopalni.

Wystawa potrwa do 25 sierpnia,wstęp na wernisaż i wystawę: wolny.
Mariusz Mikołajek – artysta malarz, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, animator działań plastycznych, akcji, warsztatów, happeningów i spotkań (w tym około 20 wystaw i spotkań w szkołach).

Więcej >

21.06-25.08

Zawsze początek - spotkanie. Wystawa malarstwa Mariusza Mikołajka

Mariusz Mikołajek – artysta malarz, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych, animator działań plastycznych, akcji, warsztatów, happeningów i spotkań (w tym około 20 wystaw i spotkań w szkołach).

Więcej >

24.06-31.08

Wakacje w Starej Kopalni

W okresie wakacyjnym zapraszamy serdecznie do Starej Kopalni! Przygotowaliśmy specjalną ofertę różnorodnych zajęć przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Oferta skierowana jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych.

Więcej >