Zapraszamy na Majówkę do Starej Kopalni!

 

Rozkład jazdy:

29 KWIETNIA, godz. 19:00

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JAZZU – WOJTASIK JAZZ BAND

Zespół wystąpi w składzie: Piotr Wojtasik – trąbka, Viktor Tóth – saksofon, Marcin Kaletka – saksofon, Michał Tokaj – fortepian, Joris Teepe – kontrabas, John Betsch – perkusja.

Koncert biletowany: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu; bilety dostępne na stronie internetowej i w Kawiarni Sztygarówka

 

1 MAJA, godz. 12:00-17:00

RODZINNY DZIEŃ EUROPEJSKI 

Wstęp wolny

Otwieramy dla Państwa nasze przestrzenie w Centrum Ceramiki Unikatowej, jak również Galerii Sztuki Współczesnej i Muzeum Przemysłu i Techniki, gdzie będą organizowane warsztaty, takie jak:

– warsztaty wypału RAKU – obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)

– koło garncarskie

– tworzenie portretów w 3 krokach – mini warsztat z podstaw rysunku

– tworzenie własnego czako

Dodatkowo na dzieci i młodzież czekają:

– warsztaty rodzinne z robotyki w KidsTech na zapisy (marketing2@starakopalnia.pl) – grupa wiekowa: 5-7 lat oraz 8-10 lat – brak wolnych miejsc!

– gry i zabawy,

– malowanie twarzy,

– dmuchańce,

– bańki

– gra terenowa – obowiązują zapisy w dniu wydarzenia

15:00 – Work It Out

Kolejna edycja wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez ERIH – European Route of Industrial Heritage, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy. Jednym z nich jest Stara Kopalnia!

W trakcie wydarzenia zapraszamy do robienia zdjęć w fotobudce, korzystania ze strefy gastronomicznej, jak również zwiedzania Starej Kopalni – prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów, ze względu na duże zainteresowanie zwiedzaniem Starej Kopalni w trakcie majówki.

 

3 MAJA, godz.20:00

NOCNE ZWIEDZANIE Z BIESIADĄ GÓRNICZĄ

Roboczy strój, kask, lampa oraz aparat ucieczkowy- to ekwipunek, który otrzymują nasi goście podczas Nocnego Zwiedzania.
Ta wyjątkowa trasa, jak również sama formuła zwiedzania pozwala uczestnikom na wcielenie się w górnika i poznania tajników jego codziennej pracy. A po 2 godzinach prac górniczych, zapraszamy na biesiadę górniczą!

Partnerem wydarzenia jest pan Kazimierz Chrapek.

Bilety na Nocne zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą dostępne są na www.starakopalnia.pl, jak również zapraszamy do ich zakupu w Caffe Sztygarówka.

 

4 MAJA, godz. 12:00 – 18:00

MOC MASZYN

Wstęp wolny

Ponownie będziemy prezentować pojazdy zabytkowe, rajdowe oraz specjalistyczne.

Tym razem zapraszamy na wyjątkową atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tor Carrera umożliwia rywalizację do 6 uczestników w tym samym czasie. Auta jeżdżą po specjalnych szynach skąd czerpią zasilanie. Zawodnik ma możliwość przyspieszania, zwalniania i zmiany pasa ruchu na 6 skrzyżowaniach/mijankach rozmieszczonych na torze. Cyfrowy pomiar czasu z dokładnością do setnej sekundy wyświetla czasy zawodników na dołączonym ekranie LCD. Zacięta rywalizacja i walka o ostatnie metry gwarantowana!

Centrum Ceramiki Unikatowej oraz Galeria Sztuki Współczesnej Stara Kopalnia zapraszają do skorzystania z warsztatów i zajęć:

– warsztaty rzeźbiarskie – obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)

– tworzenie własnego czako

– układanek archeologicznych.

Odbędą się również warsztaty z robotyki KidsTech – Moc Maszyn Lego.

Na zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Linia Nocna, który odbędzie się w Klubie Muzycznym Montownia w Starej Kopalni. Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odbioru w Kawiarni Sztygarówka od 3 maja 2019 r. Ilość miejsc na koncert ograniczona!

LINIA NOCNA to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.
Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.
16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl.
Album jest nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika.
Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 r. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

 

Przez całą majówkę zapraszamy również na zwiedzanie Starej Kopalni w godzinach 10.00-19.00.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin wydarzenia

Oda do radości – tekst

 

DATA

Od 29.04.2019 do 04.05.2019

CENA

Informacje o biletach znajdują się w treści wydarzenia

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji