Wydarzenia

06.04-03.06

4 kominy - wystawa zbiorowa

Zaproszeni do projektu artyści mierzą się z fenomenem miejsca szczególnego w najnowszej historii regionu, z fenomenem dawnych Zakładów Chemicznych Chemitex – Celwiskoza, które tworzą rozległy, postindustrialny krajobraz w środku Jeleniej Góry. Z jednej strony jest to nieczynna fabryka zatruwająca przez wiele lat środowisko, z drugiej, zabudowa przemysłowa z początku XX wieku, wspaniała architektura i rozwiązania konstrukcyjne zasługujące na ochronę jako dziedzictwo kulturowe.

Więcej >

16.04-20.05

KOLEKCJONER – WYSTAWA PRAC POCHODZĄCYCH Z PRYWATNYCH ZBIORÓW MARII DEMSKEJ-GNAT I STANISŁAWA GNATA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]“Kolekcjoner” to wystawa prac pochodzących z prywatnych zbiorów Marii Demskej-Gnat i Stanisława Gnata. Część kolekcji została wybrana specjalnie na tę wystawę – kilkadziesiąt obrazów wielkoformatowych stanowią czołowi malarze dolnośląscy.

Wystawę można oglądać do 20 maja. Wstęp wolny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type="image_grid" images="2734,2733,2732,2731,2730" img_size="300x300"][/vc_column][/vc_row]

Więcej >

17.04

Kawiarnia naukowa (dla szkół): dr hab. Jurand Wojewoda "Czym jest i jak powstaje mapa geologiczna?"

Już 17 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00 w Kawiarni Sztygarówka odbędzie się kolejne spotkanie dla uczniów wałbrzyskich szkół: Kawiarnia Naukowa. Tym razem naszym gościem będzie dr hab. Jurand Wojewoda z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, który oprowadzi nas po świecie map. Dowiemy się, czym są mapy, jak je czytać, a przede wszystkim jak one powstają.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Więcej >

17.04

Kawiarnia Naukowa: dr hab. Jurand Wojewoda "Geologiczny sens czasu".

Każdy zna pojęcie czasu. Jest to jedno z najważniejszych i powszechnie znanych pojęć. Stanowi ono stały obiekt dociekań naukowców, filozofów, artystów, ale także i “zwykłych śmiertelników”.

Kolejne spotkanie z cyklu Kawiarnia Naukowa poprowadzi dr hab. Jurand Wojewoda z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Przekona nas, że geologia dostarcza “materialnych” dowodów na istnienie czasu, odpowiadając jednocześnie na pytania: czym są zdarzenia? Jak powstaje zapis w skałach? Jaki jest “Geologiczny sens czasu”?

Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową prelekcję 17 kwietnia 2018 r. o godzinie 17:00 – jak zawsze w Kawiarni Sztygarówka!

Więcej >