Zaproszeni do projektu artyści mierzą się z fenomenem miejsca szczególnego w najnowszej historii regionu, z fenomenem dawnych Zakładów Chemicznych Chemitex – Celwiskoza, które tworzą rozległy, postindustrialny krajobraz w środku Jeleniej Góry. Z jednej strony jest to nieczynna fabryka zatruwająca przez wiele lat środowisko, z drugiej, zabudowa przemysłowa z początku XX wieku, wspaniała architektura i rozwiązania konstrukcyjne zasługujące na ochronę jako dziedzictwo kulturowe. Artyści próbują włączyć się do dialogu obywatelskiego i zbadać społeczną recepcję Celwiskozy. Ze względu na postępujący i nieuchronny proces degradacji tej substancji nasza intencja jest też stworzenie dokumentacji, która może przysłużyć się do zachowania pamięci o tym miejscu.

Udział w wystawie biorą artyści należący do Karkonoskiego Oddziału ZPAF (35 lat istnienia): Ewa Andrzejewska, Waldemar Grzelak, Nina Hobgarska, Piotr Komorowski, Krzysztof Kuczyński, Marek Liksztet, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Wojciech Zawadzki.

Wernisaż wystawy odbył się 6 kwietnia 2018 r. o godzinie 18:00.Wystawę będzie można oglądać do 3 czerwca 2018 r. Wstęp wolny!