Wydarzenia

20.04-20.05

Wystawa sztuki kinetycznej PORUSZONE/ZAWIESZONE

Wystawa PORUSZONE/ZAWIESZONE to kolejna prezentacja obiektów kinetycznych udostępnionych w ciekawym kontekście przestrzennym. Sztuka kinetyczna śmiało wpisuje się w charakter zrewitalizowanej przestrzeni, z utęsknieniem wyczekującej kolejnego zamieszania wokół statycznych, monumentalnych konstrukcji przemysłowych Starej Kopalni. Podwójny kontekst znaczeniowy tytułu wystawy pozwoli widzowi na osobisty odbiór zarejestrowanych w formie, ruchu i dźwięku, doświadczeń twórcy, na poziomie czytelnych zjawisk fizycznych lub abstrakcyjnych skojarzeń, pojęć, sytuacji.

Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.

Do udziału w prezentacji swoich prac zostali zaproszeni artyści z Polski, Szwajcarii, Czech i Dani: Piotr Bosacki, Piotr Jędrzejewski, Bernhard Jordi, Claus Larsen, Dušan Váňa.

Współorganizatorami wydarzenia są: Stara Kopalnia, Fundacja Fuzjon i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu(OKIS).

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 20.04.2018 roku o godz.18:00 w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, przy ul. Piotra Wysockiego 29, w Wałbrzychu.

Ekspozycja dostępna będzie w terminie 20.04-20.05.2018

 

Kurator wystawy – Renata Bonter-Jędrzejewska

 

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Więcej >

06.04-03.06

4 kominy - wystawa zbiorowa

Zaproszeni do projektu artyści mierzą się z fenomenem miejsca szczególnego w najnowszej historii regionu, z fenomenem dawnych Zakładów Chemicznych Chemitex – Celwiskoza, które tworzą rozległy, postindustrialny krajobraz w środku Jeleniej Góry. Z jednej strony jest to nieczynna fabryka zatruwająca przez wiele lat środowisko, z drugiej, zabudowa przemysłowa z początku XX wieku, wspaniała architektura i rozwiązania konstrukcyjne zasługujące na ochronę jako dziedzictwo kulturowe.

Więcej >

30.04-03.05

majówka Moc Maszyn

Coraz większymi krokami zbliża się majówka Moc Maszyn! W tym roku mamy dla was o wiele więcej atrakcji, dlatego wydłużyliśmy majówkę o jeden dzień – długi weekend będzie trwać od 30 kwietnia do 3 maja.

Więcej >

16.04-20.05

KOLEKCJONER – WYSTAWA PRAC POCHODZĄCYCH Z PRYWATNYCH ZBIORÓW MARII DEMSKEJ-GNAT I STANISŁAWA GNATA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]“Kolekcjoner” to wystawa prac pochodzących z prywatnych zbiorów Marii Demskej-Gnat i Stanisława Gnata. Część kolekcji została wybrana specjalnie na tę wystawę – kilkadziesiąt obrazów wielkoformatowych stanowią czołowi malarze dolnośląscy.

Wystawę można oglądać do 20 maja. Wstęp wolny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type="image_grid" images="2734,2733,2732,2731,2730" img_size="300x300"][/vc_column][/vc_row]

Więcej >

20.04-20.05

PORUSZONE/ZAWIESZONE - wystawa sztuki kinetycznej

Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.

Więcej >

02.05

Festiwal Progresywnego Rocka

Zapraszamy na wieczór z muzyką w klimatach Progressive Rock / Post Rock / Instrumental Rock /

Zagrają:
Sounds like the end of the world / Postcards From Arkham Retrospective

Postcards from Arkham to muzyczny projekt Marka Pytlika z Czech. Główną inspiracją tego tworu są opowieści H.P. Lovecrafta, filmy Davida Lyncha oraz szeroko pojęta muzyka filmowa. Dotychczasowa kilkuletnia działalność na scenie muzycznej PFA opiewa w trzy długogrające albumy: Oceanize (2012), ÆØN5 (2015) oraz Manta (2017). W jednym z wywiadów Pytlik opisuje swój projekt jako multimedialny, poprzez docieranie do teraźniejszości, i mając nadzieję, że zaprowadzi go to do przyszłości. Twórczość PFA można zatem określić jako zbiór uczuć i emocji, okraszonych atmosferyczną i melancholijną muzyką, jednak przestrzenne muzyczne pejzaże nie stanowią głównego atrybutu tego kolektywu. Możemy tu odnaleźć też utwory drapieżne, zbudowane na mocnych gitarowych riffach, otoczone transowym brzmieniem i finezyjnymi wokalizami. PFA zyskuje coraz większe zainteresowanie na post-rockowej scenie, czego dowodem jest chociażby zaproszenie do udziału w czeskim festiwalu Brutal Assault oraz Castle Party w ubiegłym roku, czy bezpośredni support na trasie Au-Dessus w Polsce. Tym razem Postcards from Arkham zaszczyci nas swoją obecnością i zagra koncert w Starej Kopalni w Wałbrzychu.


Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu “It All Starts Here” zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, This Will Destroy You, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Coma, Lipali, Collage, czy Tune.


Retrospective to już znana marka w środowisku rocka progresywnego. Grupa z Leszna promuje koncertami doskonale przyjęty zeszłoroczny album “Re:Search” wydany nakładem niemieckiej wytwórni Progressive Promotion Records. Energetyczne show jakie serwuje ten sześcioosobowy zespół porwie każdego fana progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy. Drapieżny i mocny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez kontrastujący z nim delikatny głos Beaty Łagody tworzy wyjątkowy wokalny duet, który stał się elementem rozpoznawczym zespołu. Cała muzykę napędza dynamiczna sekcja, a rockowej mocy dostarcza dwóch gitarzystów.

Bilety (w sprzedaży od 12 kwietnia):
PRZEDSPRZEDAŻ – 15 zł
W DNIU KONCERTU – 20 zł

Bilety są do nabycia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury (ul. Wysockiego 29), Kawiarni Sztygarówka (ul. Wysockiego 29) oraz poprzez stronę internetową WOKu.

Więcej >