Wydarzenia

01.02-30.04

DEUS EX MACHINA - Adam Abel

DEUS EX MACHINA to wystawa instalacji multimedialnej będącej interesującym eksperymentem ożywiania ceramicznych obiektów rzeźbiarskich poprzez włączanie w ich obszar animacji komputerowych i projekcji wideo. Prezentowane realizacje w swoim kształcie nawiązują do modularnych, animalistycznych maszyn o transformujących się układach. Ukryte życie rzeźb ujawnia się widzowi w zaskakujący i nieoczekiwany sposób (deus ex machina) za sprawą różnorodnych animacji symulujących ich ruch.  

Więcej >

24.02-31.03

MODA POLSKA w Wałbrzychu | Tadeusz Rolke

Tytuł:
MODA POLSKA w Wałbrzychu | Tadeusz Rolke

TADEUSZ ROLKE
Ur. 1929 w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W latach 60. pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W latach 1970–1980 mieszkał w Niemczech i fotografował dla takich czasopism, jak „Stern”, „Spiegel”, „Die Zeit”. W swojej pracy bez trudu zmieniał fotograficzne konwencje, równe sukcesy odnosił jako fotoreporter prasowy, fotograf mody oraz twórca fotografii kreacyjnej. Przez wiele lat uchodził za czołowego polskiego przedstawiciela fotografii humanistycznej. W swoim fotograficznym archiwum zgromadził niemal 50 tys. negatywów. W 2013 roku ukazał się film dokumentalny o artyście pt. „Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika.

Więcej >

01.03

Wernisaż wystawy "Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci" - Józef Obacz

Wernisaż wystawy: 1 marca 2019, godzina 17.00, budynek B10
Wystawa czynna do 31 marca

Więcej >

02.03

Koncert COMA

Wszyscy fani zespołu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że koncerty na żywo to zdecydowanie mocna strona zespołu, są energetyczne i widowiskowe,
łączą w sobie elementy poezji, muzyki i teatru. Grająca od niespełna dwudziestu lat łódzka formacja zaprezentuje się 2 marca 2019 r. Tego wieczoru z pewnością nie zabraknie atrakcji, gdyż każdy koncert grupy Piotra Roguckiego jest wyjątkowy.

Więcej >

08.03

Koncert Divy Muzyki

Divy Muzyki – koncert w wykonaniu Oli Turoń – polskiej wokalistki i autorki tekstów wraz z zespołem w składzie: Hubert Radoszko – gitara, Kamil Pełka – kontrabas, Filip Laszuk – perkusja. Podczas koncertu wokalistka wykona utwory takich artystów jak Alicia Keys, Beyonce czy Ewa Bem.

Więcej >

16.03

Koncert Happysad

Koncert w ramach trasy “Mów mi dobrze tour 2019”

Więcej >

16.03

Wieczorne spotkanie ze sztuką

W sobotni wieczór 16 marca, zapraszamy na zwiedzanie dwóch wystaw na terenie Starej Kopalni: DEUS EX MACHINA – Adama Abla oraz MODA POLSKA w Wałbrzychu – Tadeusza Rolke. Zwiedzanie odbędzie się z opiekunami wystaw.

Więcej >

18.03

Kawiarnia Naukowa

“Dewońska katastrofa, czyli wielkie wymieranie zapisane w wałbrzyskiej ziemi” – mgr Kamil Pluta

Dinozaury, mamuty, obecne problemy i zagrożenia ekologiczne…Każdy słyszał o wielkich wymieraniach gatunków, ale kto wie ile ich było w dziejach Ziemi lub które “zebrało największe żniwo” ? Jeden z takich epizodów sprzed około 375 mln lat zapisał się w skałach znajdujących się obok nas, w Wałbrzychu – Lubiechowie. O życiu w dewonie i jego katastrofach opowie nam osoba bezpośrednio zaangażowana w aktualnie prowadzone badania dotyczące tego zagadnienia, znany stałym bywalcom Kawiarni Naukowych Starej Kopalni mgr Kamil Pluta z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej >

21.03

Koncert Szpaku - Atypowy Tour

noSleep zaprasza na pierwszy solowy koncert Szpaka w Wałbrzychu promujący jego najnowszy album ,,Atypowy’’

Więcej >

23.03

Obróbka zdjęć archiwalnych Rolke

23.03.2019 Galeria Sztuki Współczesnej Starej Kopalni zaprasza do kawiarni Sztygarówka na warsztaty obróbki zdjęć archiwalnych Tadeusza Rolke.

Więcej >