Wydarzenia

17.01-27.02

Ferie w Starej Kopalni w Wałbrzychu dla grup zorganizowanych.

Zimowa Szychta – czyli ferie w Starej Kopalni w Wałbrzychu

Na czas ferii zimowych przygotowaliśmy dla naszych młodych turystów ofertę wyjątkowych i ciekawych górniczych atrakcji. Uczymy poprzez zabawę, doświadczanie oraz kreatywne działania! Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych.

Oferta realizowana wspólnie z Wałbrzyską Galerią Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych.

W pierwszej kolejności zapraszamy na prawdziwie górnicze zajęcia:

„Szychta fuksów – pierwsza zmiana młodych górników” –  na zajęciach można poczuć się jak prawdziwy górnik, sprawdzić swoją siłę oraz spostrzegawczość. Każdy odważny uczestnik popracuje prawdziwą górniczą „sercówką” oraz dowie się do czego służył aparat ucieczkowy. Oprócz tego, pozna warunki pracy maszynisty wyciągowego i sygnalisty oraz wiele innych ciekawostek z podziemnego świata. Czas trwania: 1,5 godz. Koszt: 20 zł/os.

Aby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu tradycji górniczych, archeologii bądź geologii zapraszamy na:

„Wokół tradycji górniczych” – w trakcie zajęć przybliżymy sobie górnicze tradycje barbórkowe, z czego składał się galowy mundur górniczy oraz dlaczego kolory pióropusza w górniczym czako są tak różnokolorowe. W części praktycznej, każdy uczestnik wykona swoje własne czako przy użyciu brystolu i bibuły. Czas trwania: 1 godz. Koszt: 20 zł/os.

“Archeologiczne bystrzaki” – uczestnicy ćwiczą sprawności umysłowe związane
z gabinetową pracą archeologa. Doskonalą spostrzegawczość przy przejściu labiryntów na kartce i zdolności rysunkowe przy zapisywaniu treści hieroglifami egipskimi. Trenują myślenie podczas rozwiązywania prostych zadań matematycznych zapisanych hieroglifami oraz cierpliwość i dokładność przy rozkładaniu układanek. Czas trwania: 1 godz. Koszt: 20 zł/os.

“Dolnośląskie kwiaty Ziemi” – uczestnicy zdobywają wiedzę na temat geografii i mineralogicznego bogactwa Dolnego Śląska, a także uczą się o budowie Ziemi. Dowiedzą się również czym są minerały, o podstawowych różnicach pomiędzy minerałami i skałami oraz  ich cechach fizycznych. W ramach zajęć przewidywana jest prezentacja multimedialna oraz kuratorskie zwiedzanie wystawy minerałów z Dolnego Śląska. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Czas trwania: 1 godz. Koszt: 20 zł/os.

Liczebność grupy max. 15 os. (w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).

 

Dla tych, którzy chcą poczuć się jak prawdziwi artyści polecamy warsztaty w BWA na terenie Starej Kopalni:

Warsztaty zdobienia-malowania gipsowych odlewów. Oferta skierowana jest do uczniów klas I-III. Czas trwania: 1 godz.  Koszt: 20 zł/os.

 

Warsztaty ceramiczne – uczestnicy poznają rożne techniki formowania z gliny. Zapraszamy uczniów klasy I i starszych. Czas trwania: do 1,5 godz. Po warsztatach wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone i będą gotowe do odebrania w ustalonym terminie. Koszt uzależniony od formy odbioru prac końcowych: odbiór osobisty – 20 zł/os., przesyłka kurierska – 22 zł./os. 

 

Warsztaty zdobnicze – malowanie talerzy lub kubków. Zapraszamy uczniów klas IV i starszych.  Czas trwania: do 1 godz. Koszt: 20 zł/os.

 

Warsztaty zdobnicze – kalkomania. Oferta jest skierowana do uczniów klas IV i starszych. Czas trwania: 1 godz. Po warsztatach wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone i będą gotowe do odebrania w ustalonym terminie. Koszt uzależniony od formy odbioru prac końcowych: odbiór osobisty – 25 zł/os., przesyłka kurierska – 27 zł./os.

 

Liczebność grupy max. 10 os. ( w przypadku liczniejszej grupy, możliwy jest podział wraz z naprzemiennym prowadzeniem zajęć).

 

Oferta obowiązuje od 17.01.2022 do 27.02.2022, w godz. 9:00-16:00.

– Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacji można dokonać mailowo: edukacja@starakopalnia.pl; lub telefonicznie: 74 667 09 12,

– Istnieje możliwość łączenia ze sobą poszczególnych tematów zajęć czy warsztatów w zależności od zainteresowań uczestników,

– po każdych zajęciach przewidujemy ok. 30 min. przerwy,

 

Zwiedzanie, zajęcia oraz warsztaty odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

 

Zapraszamy również na zimowe ferie on-line dla grup.

Zapraszamy również na zimowe ferie on-line dla osób indywidualnych .

 

[gallery ids="12176"]

Więcej >

28.01-06.03

Wernisaż PERSONY NARRACJE SYNEZY

Za nami uroczyste otwarcie wystawy PERSONY NARRACJE SYNEZY, zrealizowanej z okazji 25-lecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, które odbyło się Wałbrzyskiej  Galerii  Sztuki BWA w budynku Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni.
Kuratorami wystawy są:
dr hab. Tomasz Broda
dr hab. Piotr Komorowski
dr Paweł Puzio
Podczas wydarzenia możliwe było bezpośrednie spotkanie się z artystami biorącymi udział w wystawie.
Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i zapraszamy do odwiedzania wystawy codziennie od godz. 10.00 -18.00
( do 6 marca 2022 r.) i zapraszamy na fotorelację.
Zdjęcia ze zbiorów Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA,
fot. Marcin Przybyłek.

Więcej >

01.05-02.05

Rodzinne fedrowanie

Zapraszamy Państwa na  Rodzinne fedrowanie
zwiedzanie dla rodzin z dziećmi połączone z rozwiązywaniem zadań i zagadek oraz z wykonaniem lekkich  prac górniczych w trakcie wędrówki. Trasa obejmuje zwiedzanie budynku łaźni i szatni łańcuszkowej, maszynowni szybu „Sobótka” oraz tunelu  podziemnego.
 Godz. 10:30 i 12:30.
Koszt: 20 zł/os.
1️⃣ maja  Bilety

2️⃣ maja Bilety

Do zobaczenia.

Więcej >

05.02

05 luty Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni

Nie może Was zabraknąć podczas kolejnej nocnej szychty w Starej Kopalni! Czarne  złoto czeka na Was!
Roboczy strój, lampa, hełm i aparat ucieczkowy, to elementy ekwipunku, który będzie Wam towarzyszył podczas niezapomnianej dwugodzinnej przygody. Pod czujnym okiem naszych przewodników-górników wyruszycie do podziemi, aby przekonać się jak wyglądają prawdziwe prace górnicze i wykonać kilka z nich ⚒.

To będzie niezapomniany wieczór dla Ciebie i Twoich bliskich!

Termin : 05-02-2022

Start: 19:00

Cena : 55 zł/os

Bilety: Bilety

Ilość miejsc ograniczona!

Więcej >

12.02

12 luty Walentynkowe nocne zwiedzanie Starej Kopalni

A może  Walentynki pod ziemią? Brzmi strasznie? Oj nie 🙂 Zapraszamy na wspólne wykonywanie rozmaitych prac dawnych górników pod czujnym okiem naszych przewodników. Na ten wieczór dostaniecie specjalnie przygotowany ekwipunek górniczy, hełm i wyruszycie w niezapomnianą przygodę po kopalnianych zakamarkach.

Termin: 12/02/2022 r.
Godzina: 19:00
Bilety

Więcej >

12.02-13.02

Konkurs „Pokaż jak kochasz w kopalni”

Niekonwencjonalna randka? Oryginalny prezent dla ukochanej osoby z okazji Walentynek? Wspólne zdjęcia zakochanych na terenie kopalni, oświadczyny na wieży, a może wieczorna randka w górniczym ⚒ klimacie w kaskach i przy latarkach z kilofem w ręku? Wspólne zejście pod ziemię? Albo lepienie naczyń w glinie?
Przez cały weekend w dniach 12-13 lutego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Pokaż jak kochasz w kopalni”.
To mogą być Wasze niezwykłe, pełne wrażeń walentynki. Dla tych, którzy zdecydują się pokazać i krótko opisać swoje wrażenia z randki w kopalni w mediach społecznościowych oznaczając Starą Kopalnię, przewidziano konkurs. Autorzy najciekawszego postu i relacji z randki, w górniczym klimacie zostaną nagrodzeni.
Aby ułatwić zadanie, tym którzy chcieliby spędzić czas z ukochaną osobą w Starej Kopalni zapraszamy na specjalną edycję Walentynkowe nocne zwiedzanie Starej Kopalni, oraz przygotowane wspólnie z Galerią Sztuki BWA warsztaty Warsztaty “Zakochani w glinie”, które odbędą się w sobotę.
Zapraszamy !

Więcej >

19.02

19 luty Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi

Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi

Więcej >

26.02

26 luty - Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi

Zapraszamy na kolejną nocną szychtę w Starej Kopalni!
Roboczy strój, lampa, hełm i aparat ucieczkowy, to elementy ekwipunku, który będzie Wam towarzyszył podczas niezapomnianej dwugodzinnej przygody. Pod czujnym okiem naszych przewodników-górników wyruszycie do podziemi, aby przekonać się jak wyglądają prawdziwe prace górnicze i wykonać kilka z nich ⚒.
To będzie niezapomniany wieczór dla Ciebie i Twoich bliskich!
Termin: 26-02-2022
Start: 19:00
BILETY
Liczba miejsc jest ograniczona!
Oferta przeznaczona dla osób powyżej 10-go roku życia.

Więcej >