Zapraszamy serdecznie całe rodziny w niedzielne poranki do Starej Kopalni na specjalne zwiedzanie dla dzieci. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Aby naszym turystom nie było nudno, zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni łączymy
z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki.

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Godz. 10:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat

Godz. 12:30 – dla rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat

 

Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

 

11.04.2021

Zwierzęta w kopalni

Czy w kopalni można było spotkać zwierzęta? A może pracowały razem z górnikami? Naszą wędrówkę rozpoczniemy w sztolni szkoleniowej, a następnie przejdziemy całą trasę podziemną w poszukiwaniu kopalniach zwierząt i górniczych ciekawostek. Po zwiedzaniu tunelu podziemnego udamy się na część warsztatową, podczas której każda rodzina wykona wybrane filcowe zwierzątko.

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety wkrótce do nabycia na stronie internetowej:

 

25.04.2021

W lisiej kopalni

Zwiedzanie rozpoczniemy od zejścia do tunelu podziemnego, aby posłuchać legendy o pewnym chłopcu o imieniu Jaś, lisku oraz o tajemniczych czarnych kamieniach. Może nam też uda się je znaleźć w kopalnianych podziemiach? Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie wędrówka na ekspozycję muzealną, gdzie dokładnie obejrzymy makietę Lisiej sztolni. Podsumowaniem zwiedzania będzie wykonanie własnego liska techniką origami.              

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety wkrótce do nabycia na stronie internetowej:

 

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematu lub odwołania zajęć w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń. O ewentualnych zmianach organizator poinformuje o tym dzień przed rozpoczęciem zajęć.

REGULAMIN RODZINNYCH NIEDZIEL

REGULAMIN COVID-19