Stara Kopalnia oferuje warsztaty, lekcje muzealne oraz zajęcia ceramiczne dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia realizowane są przy pomocy zróżnicowanych narzędzi dydaktycznych, odpowiednich dla różnych poziomów edukacji. Oferta realizowana wspólnie z Wałbrzyską Galerią Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych. Część zajęć została przygotowana w oparciu o aktualną podstawę programową kształcenia ogólnego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kontakt w sprawie zajęć edukacyjnych:

tel. (74) 667 09 12
edukacja@starakopalnia.pl

Zapraszamy do – SOWA to Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności przygotowana dzięki projektowi i budżetowi Ministerstwa Edukacji i Nauki. To minicentrum nauki, doświadczeń i majsterkowania, gdzie na powierzchni ponad 500 m2 zainstalowano 18 interaktywnych stanowisk ekspozycyjnych do samodzielnej pracy polegającej na odkrywaniu, logicznym myśleniu i samodzielnym rozwiązywaniu zagadek. To najlepsze doświadczenia przeniesione z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, które jest partnerem merytorycznym projektu. SOWA będzie działać również w oparciu i doświadczenia zajęć edukacyjnych muzeum górnictwa działającego w strukturach Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Kontakt w sprawie zajęć:

 tel. 74 667 09 11 

e-mail:sowa@starakopalnia.pl

REGULAMIN ZWIEDZENIA CENTRUM SOWA

 

KLIKNIJ TUTAJ >>  Oferta edukacyjna Stara Kopalnia_2022’23

Regulamin rezerwacji i organizacji zajęć edukacyjnych i zwiedzania PWSK dla grup zorganizowanych2022 

Po zajęciach edukacyjnych lub zwiedzaniu zachęcamy grupy zorganizowane do rezerwacji posiłków w restauracji “Coolturalna Montownia”. Specjalne przygotowane menu zawiera propozycje kulinarne dla uczestników wycieczki w różnym wieku wraz z opiekunami. 
Menu
Wcześniejszej rezerwacji należy dokonać mailowo: montownia@kopalnia.info lub telefonicznie: +48 502 771 888.