Wydarzenia
ĆWICZENIA OBOWIĄZKOWE i inne martwe natury
Wałbrzyski Klub Fotograficzny, Prezydent Miasta dr Roman Szełemej oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia serdecznie zapraszają na wystawę fotografii
ĆWICZENIA OBOWIĄZKOWE i inne martwe natury Pawła Żaka.
WERNISAŻ wystawy | 3 LUTY 2018 | godz. 16:00
Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA
wystawę można oglądać do 11.03.2018
II Wałbrzyski Weekend Fotografii
Paweł Żak studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowca fotografii.
Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną o charakterze symbolicznym. Wiele jego prac powstało przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.
Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey, Szwajcaria 1998. Najbardziej znane serie jego prac to “Opowieści” i “Bez tytułu” – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl “Bliski znajomy” – cykl zdjęć autoportretowych. Najnowszy cykl, z którego pochodzą prezentowane prace został wydany w 2017 roku pod postacią albumu “i inne martwe natury”. Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles w 2004 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Bibliotheque Nationale w Paryżu,Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA.
www.pawelzak.com
GLOBALIZACJA I INDYWIDUALNOŚĆ - wystawa zbiorowa
GLOBALIZACJA I INDYWIDUALNOŚĆ przedstawia wybór prac 54 twórców reprezentujących przegląd środowiska Okręgu Dolnośląskiego ZPAF. Idea wystawy jest formą dyskursu, reinterpretacji zagadnienia globalnej wioski w korelacji z indywidualnością w dobie współczesności. Termin „globalna wioska” Marshall McLuhan (teoretyk mediów) użył w swojej książce „Galaktyka Gutenberga” (‚The Gutenberg Galaxy’ z 1962 roku).
Autonomie Ujawnione - wystawa zbiorowa
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Autonomie Ujawnione”, który odbędzie się 10 lutego 2018 o godz. 18:00.
W ramach wystawy zaprezentujemy dzieła pięciu wybitnych polskich artystów i pięć odmiennych typów poszukiwań. Choć to znani artyści związani z Regionem, to zakres ich działalności i poszukiwań wykracza poza tradycję artystyczną Dolnego Śląska, która w dużej mierze była i jest aktualnie przez nich określana. Wieloletni i bogaty dorobek artystyczny twórców zaproszonych do udziału w Autonomiach Ujawnionych jest w przypadku każdego artysty szczególnym fragmentem ujawnionej wolności. Jest tym samym autonomią osobistych afektów i refleksji dotyczących siebie i świata. Realizacje Zdzisława Nitki i Krzysztofa Skarbka, powstałe w oparciu o malarski język ekspresji otwierają głęboką przestrzeń emocjonalnych poruszeń, zawierają pytania o wartości w świecie oraz kondycję międzyludzkiej komunikacji. Autonomie Piotra Błażejewskiego, Małgorzaty Dajewskiej i Radka Ślanego ujawniają się z kolei w obszarach zredukowanej przedstawieniowości, gdzie podniesiony zostaje walor geometrii lub radykalnego podziału, będącego jednocześnie połączeniem. Możliwym odniesieniem jest więc zakres metafizycznego namysłu nad trwaniem, przemijaniem, całością oraz istnieniem. Ujawnione typy autonomii, usytuowane na szlakach ekspresjonistycznej emocji, abstrakcji geometrycznej czy ontologii artystycznego medium, zaprezentowane zostaną jako kompilacja kilkudziesięciu dzieł, na które składają się obrazy malarskie dużego formatu, graficzne obiekty przestrzenne i szkło artystyczne.
Miejsce:
Centrum Ceramiki Unikatowej
ul. Wysockiego 29, Wałbrzych
czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 10:00-18:00
Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
Kurator: Andrzej Mazur
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego
Wystawę będzie można oglądać do 9 kwietnia 2018 r. Wstęp wolny!
Walentynki w Starej Kopalni
Tylko w Walentynki, tylko w Starej Kopalni przypominamy pamiętną scenę z filmu „Uwierz w ducha”. Każdy, kto chce poczuć się jak w filmie i odkryć swój ukryty talent artystyczny może spędzić u nas święto zakochanych ze swoją drugą połową. Toczenie na kole garncarskim w postindustrialnych wnętrzach w kameralnym gronie to limitowana oferta Starej Kopalni dla Zakochanych. Godzinne warsztaty poprowadzi ceramik, który zapozna Państwa z tajnikami tej niezwykłej artystycznej formy. Gwarantujemy świetną zabawę i wino! 😉
Koszt : 50 zł/para
Czas trwania : 1h
Miejsce : Centrum Ceramiki Unikatowej
Maksymalna ilość osób podczas jednych zajęć : 10 os.
W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami prowadzimy zapisy na godzinę 16:00!