Wystawy czasowe

WYSTAWA ŁUKASZ KARKOSZKA ,,Poszukiwania”

Zapraszamy na wernisaż wystawy Łukasza Karkoszki "Poszukiwania" 16 kwietnia 2021 r. na naszym profilu facebook. Mamy jednak nadzieję, że od 19 kwietnia będziemy mogli Państwa zaprosić do przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej, w której znajdują się prace Artysty. Łukasz Karkoszka urodził się w Sosnowcu w 1978 r. Studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP. Dyplom [...]

Więcej >

WYSTAWA MINERAŁÓW „ZAUROCZENI NATURĄ”

Na wystawie pokazujemy minerały, skały i rzadkie skamieniałości pochodzące z prywatnych kolekcji byłych i obecnych członków Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi Oddział Sudecki w Wałbrzychu. Czas trwania: 8.09-8.12.2017

Więcej >

Silesia – przeciw Nicości

Prezentowaliśmy wystawę grupy Pictorial Team. Dziesięciu artystów: Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Bogusława Czajczyk, Renata Winnicka, Lilianna Wolnik, Jerzy Niedziela, Kazimierz Jastrzembski, Marek Raba, Grzegorz Meisel oraz Mieczysław Wielomski zaprezentowało swe prace fotograficzne, powstałe w konwencji modern piktorializmu, jednak oparte na zasadach znanych już w 1907 r. dzięki działaniom Roberta Demach’ego. 

Więcej >

Skarby dawnego woj. wałbrzyskiego – wystawa archeologiczna

Wystawa obejmowała najciekawsze eksponaty ze zbiorów muzealnych z działu archeologii.  Prezentowane były przedmioty wydobyte z ziemi w trakcie wykopalisk prowadzonych na terenie byłego województwa wałbrzyskiego przez ekspedycje archeologiczne, a także zabytki znalezione przypadkowo na powierzchni, które wchodzą w skład zbioru archeologicznego Starej Kopalni. Najczęściej są to przedmioty codziennego użytku, jak naczynia gliniane przeznaczone do gotowania, przechowywania i spożywania pokarmów itp.

Więcej >

Ślady… Eufrozyn Sagan i życie zapisane w kamieniu

30 marca  2017 r. otwarta została wystawa zatytułowana „Ślady… Eufrozyn Sagan i życie zapisane w kamieniu”, na którą składały  się fotografie, dokumenty i wybrane eksponaty z liczącej ponad 4 tys. okazów kolekcji makroflory i fauny karbońskiej Eufrozyna Sagana zdeponowanej w Starej Kopalni. Można było na niej obejrzeć unikatowe i wciąż słabo znane, w niektórych przypadkach czekające na oznaczenie gatunkowe – skamieniałości górnokarbońskiej fauny lądowej i słodkowodnej.

Więcej >

W poszukiwaniu Kwiatu Paproci

21 czerwca 2016 r. z okazji astronomicznego letniego przesilenia słonecznego otwarta została wystawa czasowa, nawiązująca luźno do świętojańskiej legendy. Zaprezentowany został zaczarowany świat lasu karbońskiego, czyli gromadzone od XIX w. skamieniałości roślinne ze zbiorów Muzeum Porcelany w Wałbrzychu oraz z kolekcji prywatnych Jana Kalucha z Boguszowa – Gorc i wałbrzyszanina Leszka Dudzińskiego.

Więcej >