Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zimowy cykl zajęć w ramach Rodzinnych Niedziel w Starej Kopalni. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Każde zajęcia przeplatane są zagadkami, zadaniami do rozwiązania, można będzie też stworzyć coś kreatywnego! 

Oferta realizowana wspólnie z Wałbrzyską Galerią Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem.Wejścia: 10:30 i 12:30.

 

 

30.01.2021 – Rodzinne fedrowanie!

Spotkanie rozpoczniemy wędrówką po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będą górnicze prace pod ziemią. Każda rodzina zmierzy się z górniczymi zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami.

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej wkróce.

 

ZAJĘCIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ WAŁBRZYSKIEJ GALERII SZTUKI BWA

Wejścia:

10:00, 12:00 i 14:00

30.01.2022- Zapraszamy na zajęcia do Centrum Ceramiki Unikatowej. Warsztat rozpoczyna się od oprowadzenia po pracowni CCU. Uczestnicy zobaczą modelarnię, piecownię oraz poznają proces technologiczny wytwarzania ceramiki. Po zapoznaniu się z przestrzenią Centrum Ceramiki Unikatowej, uczestnicy najpierw wykonają projekt swojego autorskiego wyrobu ceramicznego, a kolejnym etapem warsztatów będzie jego wykonanie.

Po warsztatach unikatowe wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone, gotowa ceramika będzie do odebrania w ustalonym terminie.

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 30 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej, kasie w kawiarni Sztygarówka lub w pracowni  wkrótce.

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

DATA

30.01.2022

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji