Zapraszamy Państwa serdecznie 1 października (piątek) do Starej Kopalni na wernisaż wystawy ANNA BEM-BORUCKA PARTICULA VERI/cząstka prawdy na godzinę 18:00.
ANNA BEM-BORUCKA
„Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Moje zainteresowania obejmują zagadnienia z pogranicza antropologii, sztuki i filozofii. W swojej twórczości dążę do znalezienia takiej formy przekazu, która byłaby syntezą sztuki na styku różnych kultur. Jest to rodzaj narracji o rzeczywistości, o tym, co jest dla mnie ważne – poszukiwanie archetypu za pomocą symboli, znaków ale jak najprostszymi środkami.
Rzeźbiarka. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filozofii. Dyplom obroniła w 1980 roku w pracowni profesora Adama Smolany. Od tego czasu jest zawodowo związana z gdańską Uczelnią, pracując na Wydziale Rzeźby oraz, od 1987 roku, na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Od roku 1994 prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Architektury i Wzornictwa, od 2008 zatrudniona w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce, gdzie od 2012 do 2016 roku kieruje Katedrą Sztuk Plastycznych. Obecnie prowadzi pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki. Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby: Sztuka Ife – Nigeria, Benin, habilitacja: Duch a materia – moje widzenie rzeźby. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach oraz sympozjach w kraju i zagranicą (Francja, Rosja, Holandia, Indie, Wielka Brytania, Kanada, Tunezja, Szwecja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Grecja, Gruzja, Armenia, Izrael, Jordania, Czechy, Węgry, Ukraina).
DATA

Brak danych

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji