Zapraszamy całe rodziny  w niedzielne poranki do Starej Kopalni na specjalne zwiedzanie dla dzieci.

 

21.08.2022 r. W lisiej kopalni

Zwiedzanie rozpoczniemy od zejścia do tunelu podziemnego, aby posłuchać legendy
o pewnym chłopcu o imieniu Jaś, lisku oraz o tajemniczych czarnych kamieniach. Może nam też uda się je znaleźć w kopalnianych podziemiach? Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie wędrówka na ekspozycję muzealną, gdzie dokładnie obejrzymy makietę Lisiej sztolni. Podsumowaniem zwiedzania będzie wykonanie własnego liska techniką origami.  

Czas trwania: 1,5 godz. godz.10:30 i godz.12:30 
Koszt: 20 zł/os.

Bilety

07.08.2022 r. Rodzinne fedrowanie 

Spotkanie rozpoczniemy wędrówką po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będą górnicze prace  pod ziemią. Każda rodzina zmierzy się z górniczymi zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami.

Czas trwania: 1,5 godz. godz. 10:30 i godz. 12:30

Koszt: 20 zł/os.
Bilety:

W ramach rodzinnych niedziel w okresie wakacyjnym zapraszamy na warsztaty do pracowni ceramicznej Centrum Ceramiki Unikatowej w godzinach: 10:30, 12:30, 14:30.
Do wyboru warsztaty:
Zdobnicze kalkomania: Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki, następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki i będą gotowe do odebrania w ustalonym terminie.

Szklany pejzaż:
Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej wycieczki w czasie której uczestnicy warsztatów poznają techniczne informacje na temat wcześniej przygotowanych szklanych płytek oraz mają okazję obejrzeć pracownię. W drugiej części zajęć uczestnicy otrzymują szklane płytki i malują je według własnego pomysłu.

Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 25 zł/os.
Bilety do nabycia na stronie internetowej wkrótce lub w pracowni.

 

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem.

 

DATA

21.08.2022, godz. 10.30 , 12:30

CENA

20zł

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji