Zapraszamy serdecznie rodziny w niedzielne poranki do Starej Kopalni na specjalne zwiedzanie dla dzieci. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania⚒. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni łączymy z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do wspólnego rozwiązania w czasie trwania wycieczki. Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem.

 

24.07.2022 r.

Dawno, dawno temu… czyli o skamieniałościach

Wycieczkę rozpoczniemy od wędrówki po tunelu podziemnym gdzie poznamy warunki panujące w kopalni oraz pracę górników. W kolejnej części udamy się do hali tokarek na prezentację multimedialną, która przybliży nam dzieje życia na Ziemi. Dowiemy się czym są skamieniałości, jakie pradawne rośliny i zwierzęta zamieszkiwały Ziemię oraz nauczymy się je rozpoznawać. W części warsztatowej każdy uczestnik ozdobi amonity farbami akwarelowymi – według własnej wyobraźni, a następnie zabierze je do domu.

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Bilety

10.07.2022 r.

Rodzinne fedrowanie – Spotkanie rozpoczniemy wędrówką po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będą górnicze prace pod ziemią. Każda rodzina zmierzy się z górniczymi zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami.

Wejscie godz. 10:30 oraz godz. 12:30 

Koszt: 20 zł/os.

 Bilety

Zapraszamy na zajęcia do Centrum Ceramiki Unikatowej Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA na Szklany pejzaż.

Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej wycieczki w czasie której uczestnicy warsztatów poznają techniczne informacje na temat wcześniej przygotowanych szklanych płytek oraz mają okazję obejrzeć pracownię. W drugiej części zajęć uczestnicy otrzymują szklane płytki i malują je według własnego pomysłu.

Czas trwania: 1,5 godz.
Koszt: 25 zł/os.

Bilety

DATA

10.07.2022, godz. 10:30, 12:30,

CENA

20 zł/os.

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji