Pierwszy dzień wiosny to świetny moment, aby odkrywać na nowo nasze miasto. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne, bezpłatne wydarzenia dla uczniów wałbrzyskich szkół. Postanowiliśmy również udekorować Wałbrzych nowymi gwarkami. Jesteście ciekawi, jak one powstają? Możecie to sprawdzić w naszym Centrum Ceramiki Unikatowej i spróbować zmierzyć się z tą sztuką.

Już 21 marca zapraszamy uczniów ostatnich klas gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych na warsztaty z lepienia gwarków. Poznacie wówczas proces ich tworzenia, a wbrew pozorom nie jest to takie proste! Zajęcia są bezpłatne i trwają ok 1,5 godziny, pierwsze rozpoczynamy o 8:30, następne o 10:00, a ostatnie odbędą się o godzinie 12:00. Zapraszamy grupy maksymalnie 25 osobowe.

Dla uczniów szkół podstawowych klas 4-7 również mamy coś ciekawego – grę terenową „Gwarki”! Przewidziana jest dla pięciu grup, każda powinna liczyć od 25 do 30 osób. Pierwsza grupa startować będzie o 8:30, kolejne co godzinę (9:30, 10;30, 11:30), a ostatnia wyruszy o godzinie 12:30.

Zasady gry:

Gra dla każdej grupy rozpoczynać się będzie na terenie Starej Kopalni (w kawiarni Sztygarówka) tutaj też uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami gry i przygotują się do zabawy. Każda grupa otrzyma specjalnie przygotowaną mapkę, która posłuży do poruszania się po kolejnych punktach gry. Zadaniem grup będzie odnalezienie gwarków w mieście przy pomocy mapy oraz rozwiązanie zagadek. Łączny czas trwania gry to ok. 2 do 2,5 godzin. (czas przejścia zależy od możliwości grupy).

Do gry potrzebny będzie aparat fotograficzny (może być w telefonie), ciepłe ubranie oraz wygodne do marszu buty!

Każda grupa po wystartowaniu ze Starej Kopalni działa sama tzn. przemieszcza się po kolejnych polach tylko ze swoim nauczycielem/opiekunem.

Nagrody:

Za prawidłowe i najbardziej kreatywne odpowiedzi przyznawane będą punkty, które to zdecydują o przyznaniu nagrody. Punkty podliczane będą na mecie gry, po jej zakończeniu. Dla wszystkich uczestników przewidzieliśmy nagrody, a najlepsza grupa wygra gwarka dla swojej klasy.

(Wydarzenie nagradzane będzie również hologramami COOLturalni.)

 

Zapisy:

Bardzo prosimy szkoły chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu o kontakt mailowy: edukacja@starakopalnia.pl lub telefoniczny: 74 667 09 12. Ilość grup jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

DATA

21.03.2018, 8:30 - 12:30

CENA

wydarzenie darmowe

ZAPISY oraz INFO

edukacja@starakopalnia.pl
74 667 09 12

DODATKOWE

----