STARA KOPALNIA zaprasza na wyjątkowy wieczór z najlepszymi produkcjami krótkometrażowym na świecie, nominowanymi do nagrody Oscara!

Oscar Nominated Shorts 2019: fabuły

23 lutego 2019, godz. 18.00
STARA KOPALNIA, Cafe Sztygarówka
wstęp: bezpłatny

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.

Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 17 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Program:

Madre/Mother
reż. Rodrigo Sorogoyen
Hiszpania, 19′

Samotna matka odbiera telefon od siedmioletniego syna, który jest na wakacjach ze swoim tatą. Rozmowa początkowo wywołuje radość, ale przeradza się w koszmar, kiedy dziecko przyznaje, że jest samo i nie może znaleźć taty, który wyszedł już jakiś czas temu.

Fauve
reż. Jeremy Comte
Kanada, 16′

W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

Marguerite
Marianne Farley
Kanada, 19′

Starsza kobieta zaprzyjaźnia się ze swoją pielęgniarką, która pomaga odkryć jej nieuświadomioną tęsknotę i pomóc pogodzić się z przeszłością.

Detainment
Vincent Lambe
Irlandia, 30′

Dwóch chłopców zostaje zatrzymanych przez policję pod zarzutem uprowadzenia i zamordowania niemowlęcia. Prawdziwa historia oparta na spisanych wywiadach dotyczących sprawy Jamesa Bulgera, która zaszokowała świat w 1993 i nadal powoduje oburzenie w Wielkiej Brytanii.
Uwaga! W filmie znajdują się treści nieodpowiednie dla widzów poniżej 16 roku życia.

Skin
reż. Guy Nattiv
USA, 20′

W małym supermarkecie czarny mężczyzna uśmiecha się ponad stoiskiem z kasami do 10-letniego, białego chłopca. Pozornie nieszkodliwy moment powoduje wybuch bezwzględnej wojny gangów zakończonej szokującymi konsekwencjami.

Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem Oscar Nominated Shorts.

Serdecznie zapraszamy!!

DATA

23.02.2019, godz. 18.00

CENA

bezpłatne

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji