Zapraszamy Państwa serdecznie w niedziele (25 lipca) na godzinę 16:00do Klubu Montownia na kolejny spektakl w ramach Letniej Akcji Kulturalnej Teatr William-ES pt. „Calineczka”

O ile dotychczasowe produkcje dla dzieci Teatru William-Es były właściwie od początku do końca utrzymane w konwencji komedii, to „Calineczka” (Czwarta już pozycja BAJKOWEJ SCENY) jest przedstawieniem, któremu typowa dla Andersena Nostalgia podyktowała inny nieco charakter.

Już sam początek przedstawienia (pojawienie się człowieka w surducie i w cylindrze) sugeruje, ze przedstawienie będzie nieco inne od poprzednich. Podobnie narodziny Calineczki to scena liryczna, zupełnie inna od tych, z których zbudowane dotąd były przedstawienia Bajkowej Sceny.

Także muzyka całego prologu przenosi tak dzieci jak dorosłych w teatralno – andersenowski świat. Nastrój zmienia się, gdy na scenie pojawiają się pierwsze z epizodycznych postaci, czyli żaby. W tym bowiem momencie nostalgia ustępuje miejsca dowcipowi, tak charakterystycznemu dziecięcym przedstawieniom Teatru William-Es.

Kolejne z pojawiających się postaci, poza andersenowskim tekstem rozśmieszają zarówno młodszych jak dorosłych widzów zabawnymi dialogami i piosenkami do melodii szlagierów lat trzydziestych dwudziestego wieku.

Tak rzewność i liryka tekstu Andersena miesza się z dowcipem i lekkością, dzięki czemu „Calineczka”, choć inna niż poprzednie przedstawienia tej sceny, jest podobnie jak poprzednie atrakcyjna tak dla dzieci jak dorosłych.

„Calineczka” (premiera luty 2009 r.

Reżyseria: Danuta Gołdon – Legler

   Scenografia: Józef Obacz

   Opracowanie muzyczne i teksty piosenek: Konstanty Rożek

Obsada:

 Danuta Gołdon

 Sandra Korzec

 Damian Jankowski

Tel.  697 634 978, 796 103 120

teatrksiaz@wp.pl , www.facebook.com/OgólnopolskiTeatrWilliam-es

Zapraszamy do Klubu Montownia o godz. 16:00

DATA

Brak danych

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji