Zapraszamy do Starej Kopalni na ciekawe, muzyczne wydarzenie. 22 maja o godz. 19:00 w budynku Galerii odbędzie się koncert Julia Sawicka Project – symfonicznie. Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

JULIA SAWICKA PROJECT – SYMFONICZNIE to polsko-ukraiński projekt muzyczny w którym Lwowska Akademicka Orkiestra Symfoniczna wraz z kwintetem jazzowym zaprezentują niekonwencjonalne, orkiestrowe wykonania utworów Stinga.

Julia Sawicka Project to grupa składająca się z profesjonalnych muzyków, którzy swoje doświadczenie, wrażliwość muzyczną, uczucia i inspiracje potrafią połączyć w spójną całość, podając słuchaczowi muzykę pisaną przez wielkie „M”. Jest to projekt udowadniający, że jazz jest uniwersalnym językiem pozwalającym na pokonanie wszelkich barier: językowych, kulturowych, wynikających z różnorodnych doświadczeń społecznych czy politycznych. Skład JSP : Julia Sawicka (wokal), Paweł Kaczmarczyk (piano), Hans Peter Salentin (trąbka) Niemcy, Michał Kapczuk (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja), oraz
Lwowska Akademicka Orkiestra Symfoniczna składająca się z najlepszych muzyków młodego pokolenia, grających we Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki. Tradycja formowania się LAOS przy Akademii Muzycznej sięga aż 1852 roku. Od tego czasu współpracują z nią wybitni muzycy znani na światowych scenach, w jej skład wchodzą laureaci wielu konkursów międzynarodowych, a w swoim dorobku orkiestra ma liczne nagrody zdobyte na festiwalach muzycznych na Ukrainie oraz nagrania dla TV.

DATA

22.05.2017, godz. 19:00

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

Liczba miejsc ograniczona