Za nami Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni  W tym roku w przygotowanych atrakcjach brało udział ponad 500 dzieci z wałbrzyskich szkół podstawowych. Wspólnie ze Stowarzyszeniami Górniczymi nasi goście uczestniczyli w wybranych zajęciach, gdzie świetnie się bawiły. Podczas zwiedzania tunelu podziemnego, mogli wykonać lekkie prace górnicze, a w Zagadkowej kuźni rozwiązywali cykl zadań i łamigłówek. Nie zabrakło zajęć archeologicznych i układanek. Dzieci zwiedzały również wystawę fotograficzną „Podziemny świat”, gdzie mogły spotkać się i porozmawiać z górnikami. Do wyboru były także kreatywne zajęcia zorganizowane wspólnie z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA oraz KidsTech, gdzie dzieci zostały oprowadzone po wystawie Andzelmiada, a w drugiej części warsztatów tworzyły kopię wybranego obrazu za pomocą klocków duplo. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury nasi goście  malowali mandale na kamieniach za pomocą farb i prostych narzędzi.
Nie było czasu na nudę, były animacje, gry i zabawy ruchowe oraz taneczne. W przerwach pomiędzy zajęciami dostępne były  dmuchańce, fotobudka oraz brokatowe tatuaże! Podczas wydarzenia dla naszych milusińskich czekał słodki poczęstunek od ZPC Śnieżka.
Dziękujemy Wszystkim Dzieciom za przemiłą wizytę i cieszymy się, że wspólnie mogliśmy świętować Dzień Dziecka oraz naszym partnerom: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego , ZPC Śnieżka, Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Wałbrzyskiemu Ośrodkowi Kultury i KidsTech.
DATA

01.07.2022

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji