Software Hackathon, B-10 City Lab, a teraz Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech zagościł w przestrzeni Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.


KidsTech bawimy się nauką – czyli kreatywne warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające STEAM-owe kompetencje XXI wieku doskonale wpasowują się zarówno w strategię Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia jak i w działania prowadzone przez Gminę Wałbrzych, która stawia na rozwój branży IT w mieście.

 

Oferta KidsTech bawimy się nauką skierowana jest dla najmłodszych mieszkańców miasta i aglomeracji wałbrzyskiej. Warsztaty propagujące zgłębianie kluczowych obszarów edukacji z perspektywy Gospodarki opartej na Wiedzy – czyli STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts & Maths) – to najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne podejście do uczenia i nauczania. Robotyka, programowanie, drony – to warsztaty dla wszystkich ciekawych zrozumienia współczesnego świata. Prowadzone w oparciu o naturalną ciekawość i pragnienie tworzenia, poznawania i badania poprzez kreatywną zabawę STEAMulują najmłodszych innowatorów (przyszłych lekarzy, prawników, architektów, inżynierów itd.). Wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania metodyczne i dydaktyczne dzieci poznają, budują, programują i oczywiście testują roboty, drony i rozwiązania w nowoczesnym Smart City 3.0 – dobrze się przy tym bawiąc.

 

Warsztaty w KidsTech bazują na sprawdzonych i znanych na całym świecie rozwiązaniach: LEGO® Education, Makeblock Education, Horizon Education wspierając się nowatorskimi pomocami dydaktycznymi takimi jak np. Ozoboty czy innowacyjną grą do nauki programowania dla najmłodszych Scottie Go! Oferta KidsTech bawimy się nauką skierowana jest już dla dzieci od 3-4 lat PRZEDSZKOLAKI ROBOCIAKI. Przygotowano również warsztaty          dla uczniów szkół podstawowych i dla młodzieży licealnej.

 

Oprócz kształtowania umiejętności twardych warsztaty rozwijają również te miękkie – przydatne w różnych obszarach życia – społeczne i uniwersalne dla każdego, takie jak: koncentracja, wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, praca w grupie, zarządzanie czasem, autoprezentacja, motywowanie zespołu i asertywność.

W najbliższą niedzielę 9 września w nowopowstałym Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech w Starej Kopalni w Wałbrzychu zaplanowany jest Dzień Otwarty i chociaż miejsca na pokazowe warsztaty przygotowane przez organizatorów zostały już zarezerwowane, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu taką formą edukacji dzieci    i młodzieży to z pewnością każdy, kto w tym dniu odwiedzi Budynek 7-9 w Starej Kopalni będzie mógł osobiście przekonać się, że taka forma zabawy nauką jest fantastyczną propozycją edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Wałbrzycha.

Tym razem w niedzielę (i to w wolną od handlu) 09.09.2018 r. zapraszamy do Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech w STAREJ KOPALNI w Wałbrzychu na „ZABAWĘ NAUKĄ” podczas DNIA OTWARTEGO z Robotyką, Programowaniem, Dronami i technologicznymi zagadkami współczesnego Smart City 3.0
Czekamy na Was już od 9:00 w Budynku B 7-9 i serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w DARMOWYCH warsztatach z:
– Robotyki w godzinach: 09:30 – 10:30 lub 12:30 – 13:30
– Programowania w godzinach: 11:00 – 12:00 lub 14:00 – 15:00
– Dronów w godzinach: 09:30 – 10:30 lub 12:30 – 13:30
– Smart City 3.0 w godzinach: 11:00 – 12:00 lub 14:00 – 15:00
Będziemy budować i programować roboty, drony i nowoczesne miasto! Chętnie odpowiemy na Wasze pytania i wysłuchamy Waszych sugestii.
Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy niespodzianki i konkursy z nagrodami!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w poszczególnych warsztatach e-mailowo: walbrzych@kidstech.pl lub telefonicznie 506 817 617.

DATA

09.09.2018, 9:00 - 15:00

CENA

wstęp bezpłatny

ZAPISY oraz INFO

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w poszczególnych warsztatach e-mailowo: walbrzych@kidstech.pl lub telefonicznie 506 817 617.

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji