Gerry Jablonski Band oraz Blues Junkers to gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Bluesowy Wałbrzych. Jednodniowy festiwal odbędzie się 15 września w Sztygarówce na terenie Starej Kopalni. Bilety są już dostępne!
– Bluesowy Wałbrzych to już festiwal, który na stałe wpisał się w mapę wydarzeń muzycznych Dolnego Śląska. Jego historia sięga wydarzenia pod nazwą „Wałbrzyska wiosna bluesowa”. Dziś festiwal odbywa się jesienią – mówi Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Przed nami szósta edycja festiwalu. Bluesowy Wałbrzych zaplanowano w tym roku 15 września. Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.oo. Bilety są już w sprzedaży, warto się pospieszyć, liczba miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne są na stronie www.bilety.wok.walbrzych.pl.
W tym roku na scenie zobaczymy Old Breakout. To reaktywacja legendy, muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout, założonego przez Tadeusza Nalepę, legendę polskiej sceny bluesowo-rockowej z lat siedemdziesiątych.
Natomiast Gerry Jablonski Band to niesamowita energia na scenie i grupa uznana na całym świecie. Szkocki zespół łączy bluesa z klasycznym rockiem. Magazyn Classic Rock napisał, że „Jablonski ma bluesa pod paznokciami”.
Zespół Blues Junkers istnieje od 2014 roku. Grupa wynajduje stare kompozycje takich mistrzów jak Jimmy Reed, Etta James, Snooks Eaglin, Billy Boy Arnold, Canned Heat, Little Walter, Katie Webster, Slim Harpo, Cecil Gant, Amos Milburn i wielu innych, a także tworzą autorskie utwory stylistyką nawiązujące do starych nagrań mistrzów bluesa.
Bilety w cenie 130 złotych do kupienia na www.bilety.wok.walbrzych.pl. 
Miejsce kawiarnia „Sztygarówka”
Liczba miejsc ogranniczona 
DATA

15.09.2023, godz. 18.00

CENA

130 zł

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji