14 września na terenie Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu „Poszukiwanie mistrza w sobie”, który realizujemy dzięki dofinansowaniu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (w ramach programu „Edukacja kulturalna”) oraz Wałbrzych Moje Miasto
30 uczennic szkół licealnych wzięło udział w projekcie w ostatnich miesiącach (I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu , II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju) pod czujnym okiem artystów: Kaliny Bańki-Kulki artystki tworzącej w szkle i ze szkła, Łukasza Karkoszki ceramika i Roberta Kukli artysty malującego murale. Uczennice biorą udział w warsztatach twórczych pracując z różnym medium. Dziewczyny miały również spotkanie na integracyjnych warsztatach prowadzonych przez Janinę Chochłakiewicz i Alicję Przepiórską-Ułaszewską.
„Poszukiwanie mistrza w sobie” to projekt wykorzystujący różne formy ekspresji, dający szansę na poznawanie i rozwijanie talentów wśród młodzieży.
Czerpiąc wiedzę od prowadzących artystów na temat jak stworzyć szklane obrazy, części szklanej mozaiki i biżuterii, poznając proces tworzenia ceramicznej mozaiki i ceramicznych elementów oraz rozbijania zdjęcia na poszczególne kolory, aby wykonać własnoręcznie szablon do malowania sprayem. Wynikiem twórczej pracy licealistek pod okiem artystów i z ich pomocą jest mural malarski z elementami ceramicznymi i szklanymi.
Mural i prace powstałe w czasie warsztatów będą wspólnie zaprezentowane na wystawie w najbliższym czasie. Dotychczas udało się wykonać I etap muralu, czyli część malarską a w najbliższym czasie zostaną zamontowane elementy ze szkła i ceramiki.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tego dzieła na żywo!!
artystów: Kali
DATA

14.09.2021

CENA

wydarzenie darmowe

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji