Warsztaty

W Centrum Ceramiki Unikatowej zapraszamy młodych artystów na zajęcia, podczas których będą mogły odkryć nową pasję, doskonalić swoje umiejętności, a przede wszystkim świetnie się bawić. Zapraszamy indywidualnie oraz w grupach.

kontakt: ceramika@starakopalnia.pl | tel. 74 667 09 21

Warsztaty ceramiczne

Czas trwania: 1,5 godz. lub 1 godz. dla małych dzieci

Koszt: 30 zł dla dzieci, 20 zł dla małych dzieci

Na zajęciach uczestnicy poznają różne techniki lepienia w glinie. Sięgając do wyobraźni tworzą unikalne rzeźby ceramiczne, wylepiają kubki i inne naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.

Warsztaty garncarskie

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 30 zł

Uczestnicy warsztatów pod okiem i przy pomocy instruktora próbują wytoczyć na elektrycznym kole garncarskim prosty kształt naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.

Warsztaty zdobnicze

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł

W trakcie warsztatów uczestnicy szkicują na kartce papieru projekt dekoracji naczynia, następnie przenoszą projekt na porcelanowy kubek, malując go. Uczestnik wybiera rodzaj farb. Są to: szybkoutrwardzalne farby do ceramiki (kubek można zabrać w krótkim czasie po warsztatach ok. 0,5 h) lub farby naszkliwne wymagające wypalenia w wyższej temperaturze (wówczas prace są do odebrania za 1- 2 tygodnie).

Warsztaty zdobnicze - kalkomania

Czas trwania: od 45 min. do 1 godz.

Koszt: 20 zł

Warsztaty polegają na nałożeniu kalki ceramicznej na porcelanowy kubek lub talerz. Uczestnicy mając do dyspozycji 5 kolorów, z których wycinają unikatowy wzór kalki. Po warsztatach kubki będą wypalone w piecu ceramicznym; gotowe prace są do odebrania za ok. 2-3 dni.

Warsztaty ceramiczno - graficzne

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł

Uczestnicy mają za zadanie na własnoręcznie rozwałkowanym płacie gliny, przyciętym do wymiarów antyramy (format 18x13 cm) wyżłobić otrzymanymi narzędziami rysunek. Temat uzależniony jest od preferencji uczestnika. Następnie za pomocą gąbki nakładane są farby akrylowe. Kolejnym etapem jest odciśnięcie na szybie antyramy rysunku. Odciśnięty, kolorowy rysunek malowany jest czarną farbą akrylowa i po wyschnięciu złożony w postać antyramy. Praca gotowa jest do zabrania bezpośrednio po warsztatach.