Do projektu zostały zaproszone dzieci z Wałbrzycha i okolic. Biorą udział w wakacyjnych warsztatach artystycznych Brave Kids, które są prowadzone przez doświadczonych instruktorów wg modelu „DZIECI uczą DZIECI”. Zajęcia warsztatowe opierają się na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.
Efektem pracy warsztatowej będą finałowe występy artystyczne, które odbędą się 28 sierpnia o godz. 18.00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na wejściówki, można je zdobyć pisząc na maila do dn. 26 sierpnia: emu.fundacja@gmail.com
To wyjątkowy rok, a Organizatorzy przygotowali dla lokalnych dzieci niezapomnianą przygodę, która może zmienić pozytywnie ich życie.
Główny Organizator Brave Kids – Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła realizuje projekt Brave Kids od 2009 roku. Na początku było to spotkanie zaledwie kilku grup młodych pasjonatów tańca i teatru. W tym roku, w 11. edycji, udział weźmie 240 dzieci i młodzieży mieszkających w Polsce, a projekt, poza Wrocławiem będącym kolebką projektu, odbywać się będzie w 6 miastach: Gdańsku, Przemyślu, Rzeszowie, Wałbrzychu, Warszawie, Obornikach Śląskich.
W Wałbrzychu będzie organizowany przez Fundację EMU, która już od 7 lat organizuje ten wyjątkowy projekt. Partnerami przy organizacji tegorocznej edycji są:Centrum Sztuki i Nauki „Stara Kopalnia”, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Gmina Wałbrzych.
Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjmie formę spotkania się i poszukiwań różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.
Lokalny Brave Kids – to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy „DZIECI uczą DZIECI” na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otworzymy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!