Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zimowy cykl zajęć w ramach Rodzinnych Niedziel w Starej Kopalni. Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na naszej trasie zwiedzania. Każde zajęcia przeplatane są zagadkami, zadaniami do rozwiązania, można będzie też stworzyć coś kreatywnego!  

Oferta realizowana wspólnie z Wałbrzyską Galerią Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem.

27.02.2021 – Mój portret kopalni

Zajęcia rozpoczną się spacerem po kopalni, aby poznać liczne ciekawostki, maszyny jak
i urządzenia znajdujące się na terenie Starej Kopalni. Kolejnym etapem będzie wejście na wieżę widokową, aby zaczerpnąć inspiracji do stworzenia własnego portretu kopalni. W części praktycznej dzieci wraz z rodzicami stworzą swój portret kopalni wykorzystując do tego celu różnorodne materiały plastyczne i techniczne.

(Zajęcia nie obejmują zejścia do tunelu podziemnego).

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej:Bilety

ZAJĘCIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ WAŁBRZYSKIEJ GALERII SZTUKI BWA

Wejścia: 10:00, 12:00 i 14:00

 Zapraszamy na zajęcia do Centrum Ceramiki Unikatowej. Warsztat rozpoczyna się od oprowadzenia po pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej.  Uczestnicy warsztatów poznają techniki zdobnicze, używane w tworzeniu ceramiki użytkowej oraz unikatowej. Każdy z uczestników zaprojektuje, a następnie samodzielnie ozdobi farbami na zimno porcelanowe kubki lub talerze, które później stają się unikalną pamiątką po wizycie w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Powstałe wyroby będą gotowe do zabrania po zakończeniu warsztatów. 

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej lub w pracowni. Bilety

 

30.01.2021 – Rodzinne fedrowanie!

Spotkanie rozpoczniemy wędrówką po dawnym budynku łaźni i szatni łańcuszkowej. Każdy młody turysta dowie się gdzie górnicy się przebierali, jak przygotowywali się do pracy i czego najbardziej potrzebowali do pracy w kopalni. Kolejnym etapem będą górnicze prace pod ziemią. Każda rodzina zmierzy się z górniczymi zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami.

Wejścia: 10:30 i 12:30.

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

Bilety

ZAJĘCIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ WAŁBRZYSKIEJ GALERII SZTUKI BWA

 Zapraszamy na zajęcia do Centrum Ceramiki Unikatowej. Warsztat rozpoczyna się od oprowadzenia po pracowni CCU. Uczestnicy zobaczą modelarnię, piecownię oraz poznają proces technologiczny wytwarzania ceramiki. Po zapoznaniu się z przestrzenią Centrum Ceramiki Unikatowej, uczestnicy najpierw wykonają projekt swojego autorskiego wyrobu ceramicznego, a kolejnym etapem warsztatów będzie jego wykonanie.

Po warsztatach unikatowe wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone, gotowa ceramika będzie do odebrania w ustalonym terminie.

Wejścia: 09:00, 12:00 i 14:00

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 30 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej, kasie w kawiarni Sztygarówka lub w pracowni. Bilety

13.02.2021 – Lisie podziemia

Na początku zajęć wejdziemy do tunelu podziemnego, aby posłuchać legendy o pewnym chłopcu o imieniu Jaś, lisku oraz o tajemniczych czarnych kamieniach. Może nam też uda się je znaleźć w kopalnianych podziemiach? Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie wędrówka na ekspozycję muzealną, gdzie dokładnie obejrzymy makietę Lisiej Sztolni. Podsumowaniem zwiedzania będzie wykonanie własnego liska techniką origami.              

Czas trwania: 1 godz.

Koszt: 20 zł/os.

 Bilety

ZAJĘCIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ WAŁBRZYSKIEJ GALERII SZTUKI BWA

Wejścia: 10:00, 12:00 i 14:00

Zapraszamy na zajęcia do Centrum Ceramiki Unikatowej. Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki, następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki i będą gotowe do odebrania w ustalonym terminie.

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 25 zł/os.

Bilety do nabycia na stronie internetowej lub w pracowni. Bilety

 

Uwaga! Zajęcia nie obejmują zwiedzania całego obiektu, a tylko wybranych miejsc wchodzących w skład trasy turystycznej.

Zwiedzanie oraz zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

Regulamin rezerwacji i organizacji zajęć i warsztatów