NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

 

Noc Kupały – znana też jako Sobótka. Jest to święto przypadające na najkrótszą noc w roku. To święto wielowątkowe. Dotyczy żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości. Wyłącznie tej nocy ułatwiony jest kontakt z zaświatami, tym samym magiczne rytuały mają dużą siłę oddziaływania.  Świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach (oczyszczająca moc żywiołów).

By tradycji stało się zadość Zespół Pieśni i Tańca “Wałbrzych” zaprasza  na wyjątkowy koncert. Oczywiście dominować będą: taniec i śpiew, ale nie zabraknie też gier, zabaw i animacji. Na specjalne zaproszenie wystąpią u nas “Cisza jak ta” oraz “Trebunie Tutki”. Na zakończenie- ognisko oraz wyjątkowy pokaz ognia i światła,  w wykonaniu grup “Irrblos” oraz “Impuls”.

Noc Świętojańska to nie tylko zabawa, to wydarzenie podsumowujące sezon artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca “Wałbrzych”, finał akcji “coolturalni” oraz pierwsza prezentacja grup z całego świata w ramach “BRAVE KIDS”.

 

Czarodziejską Noc Kupały rozpoczniemy o godz. 16:00 wyjątkowymi warsztatami ceramicznymi, na których będzie można w płatach gliny odcisnąć rośliny, w tym liście paproci i rozpocząć proces utrwalenia odcisków na tabliczkach.

Tuż po zmierzchu rozpocznie się gra terenowa „Kwiat paproci” – uczestnicy w małych, 2 – 5 osobowych grupach będą poszukiwać odpowiedzi na zagadki w przestrzeniach otwartych dawnej kopalni Thorez. Kto wie, być może czeka na nich Kwiat paproci? Na pewno dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat karbonu, węgla i górnictwa, świetnie się przy tym bawiąc w urokliwej scenerii.

Czekamy na zgłoszenia chętnych do udziału w samej grze, która wystartuje spod Sztygarówki o 22:00, a trwać będzie do 23:00. Prosimy o podanie nazwy drużyny, ilości jej członków (od 2 do 5 osób) oraz imię i nazwisko kapitana. Uwaga! Kapitan musi mieć ukończone 18 lat. W grze mogą brać udział wszyscy – zarówno dzieci z opiekunami, jak też dorośli. głoszenia prosimy kierować mailowo na adres: marketing@starakopalnia.pl.

23 czerwca, zaczynamy o godz. 16.00, bawimy się do późnych godzin nocnych. Miejsce: Stara Kopalnia w Wałbrzychu.  Zapraszamy!

 

ROZPISKA – NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

 

16:00 – 16:15 ROZPOCZĘCIE

16:15 – 17:00 POKAZY BRAVE KIDS

17:00 – 17:30 FINAŁ COOLTURALNYCH 1 WEJŚCIE / KONKURSY ZE SCENY

17:30 – 19:00 CISZA JAK TA

19:00 – 19:15 FINAŁ COOLTURALNYCH 2 WEJŚCIE

19:15 – 21.00 ZPIT WAŁBRZYCH

21:15 – 22:30 TREBUNE TUTKI

23:00 POKAZ ŚWIATŁA I OGNIA / GÓRNY PARKING

PLAC EVENTOWY / GRY I ZABAWY / 16:00 – 19:00 – ZPIT, MUZEUM, BIBLIOTEKA

OGNISKO  ROZPALAMY OKOŁO GODZINY 22:00

 

Organizatorzy:

Zespół Pieśni i Tańca “Wałbrzych”

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Muzeum Porcelany

Biblioteka pod Atlantami

Miasto Wałbrzych

DATA

23.06.2018, 16:00 - 24:00

CENA

Wstęp wolny!

DODATKOWE

brak dodatkowych informacji