Wydarzenia

12.10-02.01

„DOLOK” MICHAŁ PUSZCZYŃSKI

“Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

Więcej >

06.12-20.12

Ukryta Fabryka św. Mikołaja

Razem ze św. Mikołajem i Śnieżynką zapraszamy na świąteczne odkrywanie Starej Kopalni. Dzieci otrzymają świąteczne czapki i razem z nami wyruszą na poszukiwania cukierków. Podczas godzinnej wycieczki odwiedzimy podziemia, maszynownię dźwięku i kuźnię – każda przestrzeń będzie przygotowana na świąteczne przyjęcie małych gości.

Zapraszamy grupy do ustalenia terminu i godziny. Dla osób indywidualnych podamy terminy niebawem.

Więcej >

15.12

Ukryta fabryka św. Mikołaja

Zapraszamy na rodzinną zabawę do Starej Kopalni. W najbliższy piątek o godz. 16:30 zaczynamy Ukrytą Fabrykę Św. Mikołaja. Będziemy dekorować świąteczne ozdoby w Centrum Ceramiki Unikatowej. Tam też przygotujemy dla Państwa poczęstunek. Po artystycznych warsztatach udamy się wraz ze św. Mikołajem na zwiedzanie Starej Kopalni. Każdy uczestnik otrzyma świąteczny worek, który wypełnimy słodkościami. Animacje potrwają dwie godziny. To ostatnie takie spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej >

15.12

Solidarni - pokaz filmu i wystawa

Zapraszamy na pokaz filmu oraz otwarcie wystawy “Solidarni”. Zarówno film, jak i wystawa to efekt wywiadów i spotkań ze świadkami historii – działaczami Solidarności Wałbrzyskiej, którzy wydarzenia lat 80. XX wieku m.in. w kopalni “Thorez” (dziś Stara Kopalnia) przeżyli sami. Wystawa będzie do obejrzenia codziennie w godz. 10:00-18:00.

Więcej >