Wydarzenia

30.09-30.12

MAGDALENA ABAKANOWICZ - OBECNOŚĆ, ISTOTA, TOŻSAMOŚĆ

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Fundacja All That Art! z siedzibą we Wrocławiu mają przyjemność zaprezentować wystawę Magdalena Abakanowicz: Obecność, Istota, Tożsamość, która stanowi drugą wystawę retrospektywną zmarłej artystki opracowaną przez kuratorkę Marię Rus Bojan.

Więcej >

12.10-14.12

wystawa Opowieści Natury

12 października o godz. 15:00 zapraszamy na otwarcie wystawy “Opowieści Natury. Skamieniałości roślin drzewiastych z kolekcji Aleksandry Niemirowskiej”

Więcej >

26.10-31.12

Barwy i Struktury II - wystawa prac uczestników pleneru

Około dwa miesiące po artystycznych działaniach w ramach pleneru Wałbrzych Barwy i struktury II w Starej Kopalni organizujemy wystawę poplenerową, podczas której zaprezentujemy prace uczestników pleneru.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Więcej >

06.12-21.12

Ukryta Fabryka św. Mikołaja, 6-21.12.2018

Co św. Mikołaj robi w kopalni? Jakie skarby kryją się w podziemiach, w maszynowni dźwięku oraz w kuźni? Odpowiedzi na wszystkie pytania kryją się w zakamarkach Starej Kopalni, do których zaprowadzi nas tylko św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką!

Więcej >

07.12

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO - 7.12.2018 r.

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które już uznano za hity (Topielica czy Ogień zapłonie w nas).

Więcej >

07.12

Kawiarnia Naukowa - Barbórka dolno- i górnośląska - piękno różnorodności, 7.12.2018, godz. 17:00

Kolejne spotkanie z naszego cyklu Kawiarnia Naukowa będzie wyjątkowe, ponieważ dotyczyć będzie jednego z najważniejszych świąt kopalni – Barbórki. Specjalnie na to wydarzenie zaprosiliśmy panią dr Beatę Piechę van Schagen z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, która jest także autorką wniosku do Narodowego Instytutu Dziedzictwa w sprawie wpisania tego szczególnego święta do Krajowej Listy Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Nasz gość opowie o Barbórce górnośląskiej oraz tej, która jest kultywowana w naszym rejonie. Poznamy różnice między obchodami tego święta, ale także i podobieństwa pomiędzy Dolnym Śląskiem, a Górnym.
Serdecznie zapraszamy 7 grudnia o godzinie 17:00 do Kawiarni Sztygarówka. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej >

07.12-09.12

jarmark świąteczny na wałbrzyskim rynku

Serdecznie zapraszamy na świąteczny jarmark, który odbędzie się na wałbrzyskim rynku w dniach 7-9 grudnia! Stara Kopalnia będzie także czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego zapraszamy do naszej budki 8 grudnia w godzinach 10:00 – 19:00.

Więcej >