Wydarzenia

20.04-20.05

Wystawa sztuki kinetycznej PORUSZONE/ZAWIESZONE

Wystawa PORUSZONE/ZAWIESZONE to kolejna prezentacja obiektów kinetycznych udostępnionych w ciekawym kontekście przestrzennym. Sztuka kinetyczna śmiało wpisuje się w charakter zrewitalizowanej przestrzeni, z utęsknieniem wyczekującej kolejnego zamieszania wokół statycznych, monumentalnych konstrukcji przemysłowych Starej Kopalni. Podwójny kontekst znaczeniowy tytułu wystawy pozwoli widzowi na osobisty odbiór zarejestrowanych w formie, ruchu i dźwięku, doświadczeń twórcy, na poziomie czytelnych zjawisk fizycznych lub abstrakcyjnych skojarzeń, pojęć, sytuacji.

Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.

Do udziału w prezentacji swoich prac zostali zaproszeni artyści z Polski, Szwajcarii, Czech i Dani: Piotr Bosacki, Piotr Jędrzejewski, Bernhard Jordi, Claus Larsen, Dušan Váňa.

Współorganizatorami wydarzenia są: Stara Kopalnia, Fundacja Fuzjon i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu(OKIS).

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 20.04.2018 roku o godz.18:00 w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, przy ul. Piotra Wysockiego 29, w Wałbrzychu.

Ekspozycja dostępna będzie w terminie 20.04-20.05.2018

 

Kurator wystawy – Renata Bonter-Jędrzejewska

 

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Więcej >

06.04-03.06

4 kominy - wystawa zbiorowa

Zaproszeni do projektu artyści mierzą się z fenomenem miejsca szczególnego w najnowszej historii regionu, z fenomenem dawnych Zakładów Chemicznych Chemitex – Celwiskoza, które tworzą rozległy, postindustrialny krajobraz w środku Jeleniej Góry. Z jednej strony jest to nieczynna fabryka zatruwająca przez wiele lat środowisko, z drugiej, zabudowa przemysłowa z początku XX wieku, wspaniała architektura i rozwiązania konstrukcyjne zasługujące na ochronę jako dziedzictwo kulturowe.

Więcej >

30.04-03.05

majówka Moc Maszyn

Coraz większymi krokami zbliża się majówka Moc Maszyn! W tym roku mamy dla was o wiele więcej atrakcji, dlatego wydłużyliśmy majówkę o jeden dzień – długi weekend będzie trwać od 30 kwietnia do 3 maja.

Więcej >

16.04-20.05

KOLEKCJONER – WYSTAWA PRAC POCHODZĄCYCH Z PRYWATNYCH ZBIORÓW MARII DEMSKEJ-GNAT I STANISŁAWA GNATA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]“Kolekcjoner” to wystawa prac pochodzących z prywatnych zbiorów Marii Demskej-Gnat i Stanisława Gnata. Część kolekcji została wybrana specjalnie na tę wystawę – kilkadziesiąt obrazów wielkoformatowych stanowią czołowi malarze dolnośląscy.

Wystawę można oglądać do 20 maja. Wstęp wolny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type="image_grid" images="2734,2733,2732,2731,2730" img_size="300x300"][/vc_column][/vc_row]

Więcej >

20.04-20.05

PORUSZONE/ZAWIESZONE - wystawa sztuki kinetycznej

Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.

Więcej >

03.05

3 Wałbrzyski Rajd Rodzinny

Miło nam, w imieniu Stowarzyszenia Moto-Weteran Wałbrzych, zaprosić Państwa wraz z rodzinami, dziećmi, kolegami, znajomymi, przyjaciółmi na 3 już edycję Wałbrzyskiego Rajdu Rodzinnego. Tym razem rajd wystartuje 3-go maja 2018 r. z parkingu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Odprawa uczestników odbędzie się o 9:30 i 30 minut później start pierwszej załogi. Trasa rajdu liczy około 80 km i jest wyjątkowo atrakcyjna i dość trudna. Przed Wami więc nie lada wyzwanie.

Na trasie Waszym zadaniem będzie wykonanie konkurencji samochodowych i sprawnościowych, a na mecie będą czekać na Was nagrody i ognisko. Dodatkowym atutem, a zarazem konkurencją, będzie przebranie się w ciekawe lub śmieszne stroje, a także przyozdobienie swoich samochodów (konkurs elegancji).

Założeniem Wałbrzyskiego Rajdu Rodzinnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych jest miłe spędzenie czasu, turystyka samochodowa, poznanie ciekawych atrakcji w naszym rejonie a przede wszystkim pyszna zabawa wśród pozytywnie zakręconych ludzi. 🙂

Chcesz wyjątkowo spędzić trzeci dzień Majówki?   ZAPRASZAMY!
Chcesz się pobawić ze znajomymi?   ZAPRASZAMY!
Chcesz zobaczyć malownicze okolice Wałbrzycha?   ZAPRASZAMY!

Link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/1OYAAdBevjps9klwdlRSyle8a73ZXxKq8hXViHmlrFgM/edit?ts=5ac71e9d

 

Więcej >