11 czerwca w Starej Kopalni odbył się wernisaż wystawy fotografii „Żywioły/woda”, którą tworzą prace fotografów współpracujących z National Geographic Polska: Marka Arcimowicza, Pawła Młodkowskiego, Mikołaja Nowackiego i Marcina Zaborowskiego. Jest to premierowa wystawa Kolektywu.

Kurator wystawy i artyści przyjęli zaproszenie kierownika Galerii Sztuki Współczesnej już w zeszłym roku. Wystawa jest swego rodzaju wstępem do rozpoczętego 12 czerwca festiwalu Fotocamp, którego pomysłodawcą i organizatorem jest wałbrzyszanin i jeden z twórców wystawy Marek Arcimowicz.

Motywem przewodnim przedstawionych fotografii jest żywioł – woda i to właśnie na niej skupili się twórcy przedstawiając swoje spojrzenie.

W wernisażu wzięło udział 120 osób. Po otwarciu wystawy odbyło się spotkanie z autorami zdjęć
i kuratorem w Kawiarni Sztygarówka. Artyści poruszali tematy ważne dla specyfiki ich pracy dotyczące m.in. kryzysu fotografii związanego z digitalizacją, misji fotografa we współczesnym świecie. Spotkanie przerodziło się w aktywną dyskusję środowiska fotograficznego.

Organizatorem wystawy jest Centrum Nauki i Sztuki  Stara Kopalnia. Patronat medialny nad wystawą objęło National Geographic Polska.

 

Wystawa jest czynna do 18 sierpnia 2019 r., wstęp jest wolny.