Weekend z #gWArkami !

W miniony weekend Dział Edukacji Starej Kopalni zorganizował grę miejską #gWArki dla  grupy dzieci i młodzieży z Bojanowa. Gra polegała na odnalezieniu gwarków ukrytych w różnych, strategicznych miejscach w centrum Wałbrzycha. Uczniowie wyposażeni w specjalną Wałbrzyską Mapę Gwarków oraz plan Wałbrzycha wyruszyli na dwu i pół godzinną wędrówkę. Podczas gry młodzi ludzie dowiedzieli się nie tylko wielu górniczych ciekawostek, ale też poznali historię miasta poprzez analizę industrialnego krajobrazu i zabytkowych budynków. Uczestnicy gry otrzymali nagrody w postaci ceramicznych wagoników, które powstały w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni oraz słodkości od naszego partnera ZPC Śnieżka.

Edukacja jest jednym z najważniejszych działań Starej Kopalni. Przekazanie wiedzy o historii górnictwa młodszym pokoleniom w sposób przyjazny i kreatywny jest niezwykle istotne. Oferta edukacyjna Starej Kopalni zawiera blisko 30 zajęć przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Więcej informacji na temat zajęć edukacyjnych: 74 667 09 12 lub edukacja@starakopalnia.pl.

 

Gra miejska #gWArki to wspólny projekt Wałbrzycha i Starej Kopalni, który funkcjonuje od roku. Już teraz planowana jest kolejna edycja skierowana do rodzin.