Zapraszamy Wszystkich serdecznie  na spektakl pt. “Czerwony kapturek” w reżyserii Dariusza Rosanowskiego jest zabawną interpretacją znanej i lubianej bajki dla dzieci. Realizacja Ogólnopolskiego Teatru William-Es jest bajką bawiącą nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy świetne bawią się oglądając to widowisko razem ze swoimi pociechami.

Można z całą pewnością powiedzieć, że, jeśli przedstawienia dla dzieci dzielą się na poważne i komediowo Czerwony Kapturek jest wybitnie komedią. Przedstawienie rozpoczyna się między innymi pytaniem „W co się pobawimy?”.

Po raz drugi, zatem aktorzy TEATRU WILLIAM-Es  pokazują dzieciom, że zabawa to nie tylko telewizor, komputer i plastikowe zabawki, ale po prostu wyobraźnia. W tym wypadku wyobraźnia połączona z literaturą ( wcześniejsza realizacja „przygody Tomcia Palucha” jest też formą zabawy).

 Scenografia, w konwencji symbolicznej elementami folklorystycznymi dodaje uroku przedstawieniu. Nutę folkloru dostrzegamy również w kostiumach.

„Jest to typowo aktorskie przedstawienie, bardzo luźno traktujące postaci, przez co znane sytuacje bajki stają się komediowymi scenkami, choć pierwotnie były raczej dziecięcym trilerem” – mówi jeden z opisujących spektakl widzów. Muzykę, do spektaklu skomponował Bogdan Szczepański.

 

W spektaklu występują: Danuta Gołdon-Legler/ Karolina Wolańska, Jarosław Rosiński/Damian Jankowski, Julia Kamińska

Reżyseria – Dariusz Rosanowski

Scenografia – Józef Obacz

Muzyka – Bogdan Szczepański

 

Data: 11-07-2021

Miejsce: Stara Kopalnia w Wałbrzychu – Klub Montownia

godz. 16:00

Wstęp: bezpłatny 

 

www.facebook.com/OgólnopolskiTeatrWilliam-Es , teatrksiaz@wp.pl

 

tel: 697 634 978 , 796 103 120