Wystawa

Jednym z najbardziej ewoluujących elementów projektu stała się sama wystawa i przedstawione na niej prace. Choć w początkowym zamyśle w warsztatach artystycznych brać miały udział tylko dwie grupy stałe – z uwagi na ogromne zainteresowanie ostatecznie prym wiedli uczniowie z kilku szkół. Przeprowadzono też warsztaty pozwalające zapoznać się innym, chętnym grupom choćby z jedną z technik graficznych. Prac powstało zatem zdecydowanie więcej, niż zakładano.

Wystawa planowana była jako amfiladowe zestawienie współczesnych i przeszłych wedut, jednak ostatecznie prace pogrupowano zgodnie z tematami kolejnych warsztatów artystycznych, pokazując różnorodność form i możliwości współczesnej interpretacji wedut lub ich fragmentów. Nawiązano zarówno do tradycyjnych przedstawień, jak też artystycznego ujęcia form graficznych, zapisujących poszczególne elementy krajobrazu. Ważnym elementem wystawy stało się oświetlenie oraz puszczane na monitorach zdjęcia z zajęć, bogate w szkice i archiwalne inspiracje – oryginalne rysunki Wernera.

30 listopada 2018 r. w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się uroczysty wernisaż wystawy. Zgromadził uczestników warsztatów artystycznych, ich rodziny, artystów zaproszonych do udziału w projekcie, osoby współprowadzące warsztaty i wszystkich zainteresowanych tematem. Wystawę będzie można podziwiać do końca 2018 r.