Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 8-12 lat na popołudniowe zajęcia edukacyjne on-line realizowane na terenie Starej Kopalni. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję wirtualnie odwiedzić kopalniane przestrzenie, poznać tajniki wałbrzyskiego górnictwa i jednocześnie wykonać w domu coś kreatywnego.

  • Rezerwacja zajęć odbywa się poprzez zakup biletu na stronie internetowej (klikając poniżej)
  • Bilety na dany dzień można zakupić najpóźniej do godz. 15:30 (godzinę przed planowanym rozpoczęciem zajęć)
  • Koszt: 10 zł/osobę.
  • Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 16:30.
  • Czas trwania zajęć: 45-60 min.
  • Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem Google Meet,
  • Do uczestnictwa w zajęciach niezbędne będzie urządzenie (komputer/tablet/telefon)
    z dostępem do Internetu, aktywnym mikrofonem oraz kamerą,
  • Na zajęcia należy przygotować odpowiednie materiały do części praktycznej.

 

REGULAMIN

 

Terminy i tematy zajęć:

19.02.2021 – W lisiej kopalni

Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników w wirtualny świat górniczych opowieści, legend i tajemniczych postaci. Treść omawianej legendy odnosi się do początków wydobycia węgla w Wałbrzychu oraz do historii wałbrzyskiej Lisiej Sztolni. Każdy uczestnik dowie się czym jest legenda, dlaczego lis jest ważny dla Starej Kopalni i co symbolizuje. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie liska techniką origami.

Zapotrzebowanie na zajęcia

Kup bilet 

 

 

26.02.2021 – Szychta Fuksów – przygotowanie do pracy

Na ile zmian pracowali górnicy? Co górnik zabierał ze sobą pod ziemię, a czego nie? W jaki sposób dbał o swoje bezpieczeństwo? W trakcie zajęć uczestnicy poznają etapy przygotowania się górnika do pracy i wirtualnie zwiedzają część muzealną – dawną łaźnię łańcuszkową, lampiarnię oraz kopalniane nadszybie. Pod koniec spotkania każdy uczestnik sprawdzi swoją wiedzę poprzez rozwiązanie quizu on-line.

Kup bilet

 

5.03.2021 – Światełko w tunelu

Uczestnicy zajęć dzięki prezentacji oryginalnych, historycznych lamp, poznają historię oświetlenia w kopalni. Zaprezentowane zostaną różne typy lamp górniczych wraz z zasadą ich działania oraz ciekawostkami związanymi z ich użyciem. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się poznanymi rodzajami lamp, a następnie wykona swój wyjątkowy świecznik
z kolorowej soli.

Zapotrzebowanie na zajęcia

Kup bilet