Dzieci i młodzież z Gruzji, Ugandy, Indii, Iranu,Polski i Nepalu zaprezentują się przed publicznością w Centrum Nauki i Sztuki “Stara Kopalnia”.
Gorąco zapraszamy przedszkolne grupy, zorganizowane grupy i osoby indywidualne na #wielokulturowe, #edukacyjne pokazy Brave Kids Reunion w dniu 24 czerwca 2019 (poniedziałek) o godz. 12:30.

Zabierzemy Was w świat barwnego spektaklu, mieniącego się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników tegorocznej edycji.

Dzieci przyjeżdżające do Wałbrzycha w ramach Brave Kids Reunion przez prawie trzy tygodnie będą mieszkać w domach polskich rodzin. W tym czasie wezmą udział w warsztatach artystycznych i edukacyjnych, wspólnie przygotowują unikatowe spektakle.
Do Wałbrzycha przyjedzie młodzież, która kiedyś uczestniczyła już w Brave Kids. Wtedy dopiero szlifowali swoje talenty, dzisiaj są artystami z określoną ścieżką rozwoju, a często już z ciekawymi osiągnięciami na koncie. Najmłodsi mają 12-15 lat, większość ponad 16. Natomiast na pewno nie zmieni się fantastyczna, przyjazna i otwarta atmosfera, którą znamy z poprzednich edycji.

Cena: 5 zł/osoba (sprzedaż biletów odbędzie się na miejscu w dniu wydarzenia / w przypadku grup – opiekun gratis)
Opłata jest symboliczna w formie cegiełki na zakup biletów lotniczych dla dzieci z Indii i Nepalu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o przesłanie informacji z rezerwacją na adres mailowy: bravekids.walbrzych@gmail.com

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w Wałbrzychu organizatorem projektu jest Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej.

W Wałbrzychu projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz szósty, w tym roku debiutuje w nowej formule jako Brave Kids Reunion.

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzych – dra Romana Szełemeja.
Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Gminy Wrocław, Gminy Wałbrzych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.