14 marca 2018 r. odbyła się w Starej Kopalni konferencja prasowa 11. Festiwalu Reżyserii Filmowej, w której udział wzięli Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej Stanisław Dzierniejko oraz Dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik.

Po Świdnicy, Jeleniej Górze i Głogowie jedno z najlepszych wydarzeń kulturalnych – Festiwal Reżyserii Filmowej – w tym roku dotrze do Wałbrzycha, który na kilka dni zamieni się w stolicę filmu.  Stara Kopalnia i Zamek Książ będą miejscami projekcji filmowych, koncertów, recitali i spotkań publiczności z artystami. Dla młodzieży, która chce zgłębić warsztat reżyserski, odbędę się zajęcia z twórcami filmowymi, a najmłodsi zostaną wciągnięci do wspólnej zabawy z aktorami w przedszkolach.

11. FRF rozpocznie się w piątek 1 czerwca uroczystą galą w  Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.  Jej honorowym gościem będzie Jan Jakub Kolski, któremu przypadnie tegoroczny Kryształowy Dzik za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Festiwal zakończy się 6 czerwca 2018 r.