W minionym roku po raz pierwszy w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zorganizowano artystyczne śniadanie charytatywne, podczas którego zaprezentowano najlepsze wzornictwo z Dolnego Śląska, tj. Polski Stół. Dochód ze śniadania został przeznaczony na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

28 maja w Starej Kopalni ponownie odbędzie się śniadanie charytatywne pod nazwą „Porcja Sztuki”. W tym roku współtworzyć to wydarzenie będą wałbrzyska Fabryka Porcelany „Kristoff” oraz młodzi artyści z pracowni ceramiki „Ende” oraz „Tohu&Bohu”. Całość dopełni prezentacja sztuki Piotra Micka – kierownika Centrum Ceramiki Unikatowej. Tematem przewodnim „Porcji Sztuki” będą trzy kolory: biel, czerń i złoto.

Poza wyjątkową zastawą niezwykłe będą również serwowane potrawy, o które zadba szef kuchni restauracji Inaczej Maja Jońska – rodowita wałbrzyszanka, finalistka programu Hell’s Hitchen (5 edycja), która szlifowała swój kunszt kulinarny m.in. w Atelier Amaro.

W tym roku środki uzyskane z biletów uprawniających do udziału w „Porcji Sztuki” ponownie przekażemy na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, wsparcia naszej inicjatywy, poznania historii młodych dolnośląskich artystów oraz degustowania potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję.

DATA

28.05.2017

CENA

250 zł

ZAPISY oraz INFO

Bilety do nabycia w kasach Starej Kopalni w godz. 10:00 - 18:00

marketing1@starakopalnia.pl
74 667 09 15

DODATKOWE

Liczba miejsc ograniczona