Wydarzenia

03.02-11.03

ĆWICZENIA OBOWIĄZKOWE i inne martwe natury

Wałbrzyski Klub Fotograficzny, Prezydent Miasta dr Roman Szełemej oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia serdecznie zapraszają na wystawę fotografii

ĆWICZENIA OBOWIĄZKOWE i inne martwe natury Pawła Żaka.

 

WERNISAŻ wystawy | 3 LUTY 2018 | godz. 16:00

Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA

wystawę można oglądać do 11.03.2018

II Wałbrzyski Weekend Fotografii

 

Paweł Żak studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowca fotografii.

Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną o charakterze symbolicznym. Wiele jego prac powstało przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki.

Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey, Szwajcaria 1998. Najbardziej znane serie jego prac to “Opowieści” i “Bez tytułu” – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl “Bliski znajomy” – cykl zdjęć autoportretowych. Najnowszy cykl, z którego pochodzą prezentowane prace został wydany w 2017 roku pod postacią albumu “i inne martwe natury”.  Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles w 2004 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Bibliotheque Nationale w Paryżu,Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA.

www.pawelzak.com

Więcej >

09.02-01.04

GLOBALIZACJA  I INDYWIDUALNOŚĆ - wystawa zbiorowa

GLOBALIZACJA  I INDYWIDUALNOŚĆ przedstawia wybór prac 54 twórców reprezentujących przegląd środowiska Okręgu Dolnośląskiego  ZPAF. Idea wystawy jest formą dyskursu, reinterpretacji zagadnienia globalnej wioski w korelacji z indywidualnością  w  dobie współczesności. Termin „globalna wioska” Marshall McLuhan (teoretyk mediów)  użył w swojej książce „Galaktyka Gutenberga” (‚The Gutenberg Galaxy’ z 1962 roku).

Więcej >

17.02

Acid Drinkers - 15 lecie Lolitas Masturbate / Deadpoint / Warbel

Koncert Acid Drinkers jako gość specjalny z okazji 15 lecia Lolitas Masturbate + Deadpoint + Warbell
17.02.2018 godzina 17.00 / otwarcie bram 16.00
Wałbrzych, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki Sala S8 ul. Piotra Wysockiego 29
Bilety – 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu
Przedsprzedaż: Wałbrzyski Ośrodek Kultury (ul. Piotra Wysockiego 29 Stara Kopalnia / ul. Broniewskiego 55a Piaskowa Góra ) / system przedsprzedaży internetowej http://bilety.wok.walbrzych.pl/

15 lecie Lolitas Masturbate to wyjątkowe dla nas wydarzenie i dlatego bardzo zależało nam aby było w iście rockowym stylu, wyjątkowo i bardzo mocno, nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wszystkich których serdecznie zapraszamy. Przy ogromnym wsparciu i pomocy WOK Wałbrzych, Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz Urzędu Miasta WałbrzychWałbrzych Moje Miasto wszystko organizacyjnie jest możliwe. Teraz ostatecznie skrystalizował się skład na ten wyjątkowy wieczór ! A skład ten zapewnia baaardzo mocne uderzenie – gwiazda wieczoru ACID DRINKERS w ramach trasy IN TRASH WE TRUST !, LOLITAS MASTURBATE, wrocławski DEADPOINT i jeleniogórski WARBELL. Tak dużo, tak różnorodnej, z takim uderzeniem muzyki w jeden wieczór !!

ACID DRINKERS
Trasa koncertowa „In Thrash We Trust” rusza do Waszych miast! Będzie jazda bez trzymanki! Set przepełniony jest szybkimi utworami, które przepiłują Wam uszy i wycisną siódme poty! Na trasie nabędziecie również okolicznościowe trasowe koszulki!

W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas razem z Kwasożłopami podczas koncertów!

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

www.acid-drinkers.com
www.facebook.com/AcidDrinkers

LOLITAS MASTURBATE
Cóż tu o nas pisać HARDCORE PORN SEXPERIMENTAL MUSIC
zagra bardzo przekrojowo… będzie materiał sięgający początków zespołu, materiał z dwóch płyt SEXPERIMENTAL I PARURESIS oraz zupełnie nowe kawałki. To będą nasze urodziny postaramy się żeby było naprawdę wyjątkowo.
https://www.facebook.com/LMWalbrzych

DEADPOINT
WROCŁAW
Zespół powstał w 2010 roku. Zadebiutował w 2012 roku. W swojej dotychczasowej działalności zdążył m.in nagrać demo, zająć 1 miejsce na Festiwalu Mocnych Brzmień, 2 miejsce w krajowym finale Emergenza Festiwal, czy wziąć udział w najbardziej prestiżowym konkursie w świecie muzyki metalowej – Wacken Battle.
Ukoronowaniem tej 3-letniej twórczości jest debiutancki krążek pod tytułem „The Art Of Deception”.
Deadpoint dzielił scenę z takimi zespołami jak: Illusion, Hate, The Sixpounder, Materia, None, Soufly czy Thy Disease.

(thrash/groove/metalcore/progressive)
https://www.facebook.com/Deadpoint.Poland

WARBELL
Jelenia Gora/PL – Melodic Death Metal
Warbell to jeleniogórski zespół grający melodic death metal z charakterystycznym, kobiecym growlem. Na koncie zespołu jak do tej pory jest wydane w 2013 roku demo “Battle Of Unnumbered Tears” oraz album długogrający “Havoc”, wydany w 2015 roku we współpracy z Goressimo Records. Zespół zagrał ponad 90 koncertów w Polsce, Czechach, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Austrii i na Węgrzech, między innymi przed takimi zespołami jak Decapitated, Heidevolk, Tortharry, Illusion, Bucovina, Turbo, Luxtorpeda, Ithilien i wiele innych.
http://bandzone.cz/warbell
https://www.facebook.com/warbellband

Więcej >