Wydarzenia

12.10-02.01

„DOLOK” MICHAŁ PUSZCZYŃSKI

„Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

Więcej >

31.12-01.01

Sylwester 2017 w Starej Kopalni

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra 2017 w Klubie Muzycznym „Montownia” Starej Kopalni.

Więcej >

28.12-30.01

DEPERCEPCJE

Serdecznie zapraszamy na zbiorową wystawę malarstwa, rysunku oraz obiektów świetlnych, w której udział wezmą Marlena Promna, Piotr Saul, Luiza Zimerman, Michał Węgrzyn, Karolina Balcer oraz Katarzyna Tomaszewska. W ramach wystawy artyści zaprezentują sześć odmiennych przejawów depercepcji.
Tytułowe pojęcie odnosi się do dekonstrukcji w ramach percepcji i do tego, że możliwe formy jej interpretacji i kreacji nie mają praktycznie ograniczeń.

Więcej >

11.01

Street art - sztuka czy wandalizm

W Nowym Roku powracamy z naszymi spotkaniami w kawiarnia Sztygarówka. Tym razem zapraszamy na spotkanie z jednym z autorów prac na wystawie Depercepcje – będziemy gościć artystę Piotra Saula. Razem z naszym gościem będziemy się starali odpowiedzieć na pytanie „Czym dziś jest street art?” Czy to jeszcze sztuka, czy już wandalizm?
Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, których interesuje sztuka, proces twórczy, spojrzenie artystów na przestrzeń miejską, a także każdego, kto chce ciekawie spędzić popołudnie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Piotr Saul – artysta wizualny, muzyk, tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka).
Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru.
Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street art i nie tylko.
Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3, gdzie wraz z zespołem dostał się do finału.
Od 14 lat zajmuje się beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach
i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Więcej >

13.01

Będzie bal! Karnawał dla dzieci

13 stycznia naszym Klubem Muzycznym Montownia zawładną dzieci:-) Będzie bal z tańcami, balonami i animacjami. Jak karnawałowe szaleństwo, to muszą być też przebieranki, więc namawiamy do przybycia w strojach wszelakich – elfy, wróżki, superbohaterowie i księżniczki. Czekamy na Was.
Na dobry początek zabawy przygotujemy wspólnie maski. Będziemy malować, zdobić brokatem i wstążkami, aby później tańczyć i bawić się najlepiej jak się da:) Zapewniamy również łakocie i napoje.
Mamy ograniczoną liczbę miejsc, więc zachęcamy do zapisów.
Zabawa dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Wydarzenie odbędzie się w budynku Montowni.
Koszt udziału to 40 zł.
Zachęcamy do zapisów.

Więcej >

20.01-21.01

Nocna Szychta

Uderzenia kilofów i młotów, przesypywanie bryłek węgla, miarowy warkot silników ciężkiego sprzętu górniczego – te dźwięki głęboko pod powierzchnią ziemi składały się na tętno i muzykę kopalni „Julia” , a wcześniej „Thorez”. Kiedy na powierzchnię wyjechał ostatni wózek węgla, ponad 22 lata temu, ta wałbrzyska górnicza muzyka ucichła. ”Nocna Szychta” tworzona przez dj-ów oraz vj-ów 20 stycznia zawita do tego industrialnego miejsca i między szybami „Sobótka” oraz „Julia” stworzy performens, na który złożą się muzyka elektroniczna oraz wizualizacje inspirowane czasami świetności wałbrzyskiego górnictwa. To pierwsze – i mamy nadzieję nie ostatnie – takie wydarzenie. Liczymy, że „Nocna Szychta” na stałe wpisze się w cykl imprez odbywających się w Starej Kopalni.

AUDIO:
bewu (BRESLAU TECHNO)
Mono (Psychoabstract)
Noiseman vs MRJ (Underground HOUSE MUSIC Therapy)
Rad74Nice (PRODTUKT 74)

VJ & LIGHT :
Crashdisco
Chudy

 

 

Więcej >